אח אחד רצח לפני 8 שנים - האח השני מואשם עכשיו בדקירה למוות

לפני 8 שנים נדקר למוות סמל רז מור ז"ל. אמו התריעה שוב ושוב מפני ההקלות שמקבל הצעיר שהרג את בנה והזהירה כי בנו משפחתו מסוכנת לציבור - איש לא שמע. היום הוגש כתב אישום נגד אחיו של הרוצח בגין דקירה למוות של צעיר. "זו רק שאלה של זמן עד שעוד מישהו ייפגע בגללם", היא מזהירה בכאב

זירת רצח. ארכיון (חדשות 2)

לבית המשפט המחוזי בחיפה הוגש היום כתב אישום נגד פנחס אבורמד, תושב נהריה בן 28, בגין הריגת ג'מאל כיוואן, תושב מג'ד אל כרום בן 26 לפני כחודש. אבורמד, מואשם כי דקר למוות את הצעיר במהלך קטטה על רקע לאומני, אחרי שאמר לו: "אין לערבים מה לחפש כאן".

אבורמד היה אמור לשהות במעצר בית בגין עבירות קודמות שביצע ויש מי שמשוכנעת שאת האירוע הזה היה ניתן למנוע. "חד משמעית אפשר היה למנוע את הרצח הזה", אומרת בכאב יהודית מור, שבנה סמל רז מור ז"ל נדקר למוות לפני שמונה שנים במושב גרנות במהלך חגיגת יום הולדת על ידי אחיו של הנאשם.

מאז נשלח למאסר רוצחו של רז, חייל בן 20, התריעה יהודית והתלוננה על ההקלות שניתנות לו בכלא. היא זעמה על כך שהוא זכאי לחופשות והסבירה שוב ושוב לגורמים בשב"ס כי הוא ובני משפחתו מסוכנים לציבור. לטענתה, איש לא שמע לזעקתה - ועכשיו מתברר כי צדקה.

"אם מישהו היה מקשיב, אם מערכת המשפט הייתה מחמירה עם עבריינים כל זה לא היה קורה", זועקת יהודית ואומרת כי לא הופתעה כששמעה על הפרשה הנוכחית. "מדובר במשפחה אלימה, שבחרה להיות חלק מעולם הפשע. הם צריכים להירקב בכלא - לא לקבל שום הטבה".

עכשיו, היא קוראת פעם נוספת לכל מי שאפשר וקוראת לנקוט ביד קשה יותר נגד העבריינים. "זו רק שאלה של זמן עד שמישהו נוסף יירצח", היא מזהירה.

"תיזהר, אשרוף אותך"

האירוע האחרון התרחש ב-18 בדצמבר. כיוואן הגיע יחד עם שני חבריו לרחוב קיבוץ גלויות בנהריה. הוא יצא יחד עם אחד מהם מהרכב, כאשר אבורמד פנה אליו והכריז: "אין לערבים מה לעשות כאן". בעקבות הדברים התפתח ויכוח בין הצדדים, במהלכו איים הנאשם על כיוואן. "תיזהר ממני, אני אשרוף אותך", אמר לו.

מיד לאחר מכן, כך על פי האישום, הלך אבורמד לביתו. הוא לקח סכין ומוט ברזל, חזר לזירה והכה בקורבן באמצעות המוט. כיוואן ניסה להתגונן, הצליח לתפוס את המוט ולהשליכו על הקרקע - אך זה לא עזר. אבורמד דקר את המנוח באמצעות סכין עד שזה התמוטט ומת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק