האחים מאיר ויצחק אברג'יל המריאו לארה"ב באזיקים

מאיר ויצחק אברג'יל ושלושת פעיליהם הוסגרו לידי האמריקנים: החמישה מואשמים בעבירות של רצח, הלבנת הון וסחר בסמים. הם הועלו למטוס שנשלח מארה"ב לנתב"ג והמריאו למשפטם שייערך בקליפורניה

מבצע הסגרת האחים יצחק ומאיר אברג'יל לארצות הברית לפני סיום: השניים הגיעו בשעות הצהריים המוקדמות לנתב"ג, תחת אבטחה כבדה. יחד עם השניים הוסגרו גם שלושת פעיליהם: ששון בראשי, משה מלול וישראל אוזיפה.

במשטרה ובשרות בתי הסוהר ליוו את הנאשמים משני בתי הכלא, איילון ברמלה ורימונים בשרון, לנמל התעופה בן גוריון שהוכרז כולו שטח סטרילי. הם הועלו על מטוס ובו מארשלים אמריקניים שנחת בארץ, עליו ימריאו ללוס אנג'לס ללא מלווים נוספים וכנראה גם ללא עיתונאים. המשפט נגדם יתקיים בקליפורניה.

יצחק אברג'יל מואשם ברצח סוחר הסמים סמי אטיאס, בסחר בסמים ובהלבנת כספים. אחיו מאיר מואשם בהלבנת כספים ובסחיטה. הנאשמים, בעיקר יצחק אברג'יל, צפויים - אם יורשעו - לעונשי מאסר ממושכים, אותם ירצו בישראל, בדומה לזאב רוזנשטיין.

הסגרת האחים אברג'יל (משטרת ישראל)
פרקליטיהם הישראלים של הנאשמים כבר שכרו פרקליטים אמריקנים, לניהול המשפט שם. הפרקליטים טוענים שלתביעה בארה"ב אין ראיות, אך בארה"ב אומרים, "לישראלים אין סיכוי".

בתחילת חודש דצמבר קבע בית המשפט העליון כי האחים אברג'יל הם "בני הסגרה" לארצות הברית. הרכב השופטים דחה את ערעורם של השניים פה אחד, וקבע כי הם יוסגרו לרשויות האמריקניות בתוך 60 יום.

אמצעי לחץ? נעצר "ראש הכנופייה הירושלמית"

אמש פורסם כי הרשויות בארצות הברית עצרו לפני ימים אחדים את גבי בן הרוש, מי שנחשב לראש "הכנופייה הירושלמית" ושותף לשעבר של האחים מאיר ויצחק אברג'יל, בחשד לעבירות של זיוף מסמכים.

בן הרוש נעצר יחד עם אשתו סימה כבר בשבוע שעבר, אך דבר מעצרם לא פורסם עד היום. בן הרוש הדהים את עולם הפשע כשהתברר שהחליט להעיד נגד חי ועקנין, אחיו של אסי ועקנין - שלגביו נטען כי נסחט על ידי האברג'ילים, זאת מאחר שהוא נחשב לאחת הדמויות הבכירות בעולם התחתון, ולאחד מעמודי התווך של פרשת "הבנק למסחר".

בין היתר, עדותו של בן הרוש הובילה לכך שחי ועקנין נשפט לעשר שנות מאסר על חלקו בפרשת הבנק למסחר, אותה פרשה שבמסגרתה יועמדו לדין גם האחים אברג'יל.

מאז עדותו של בן הרוש נגד ועקנין, הוא המשיך לשהות בארצות הברית עד למעצרו בשבוע שעבר והגשת כתב האישום נגדו. עיתוי המעצר מעניין במיוחד, משום שהאחים אברג'יל צפויים להיות מוסגרים לארה"ב במבצע מיוחד כבר ביממה הקרובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק