היום: האחים אברג'יל יוסגרו לארה"ב

בסודיות מוחלטת וללא פרסום מוקדם, יוסגרו היום האחים אברג'יל לארה"ב, יחד עם שלושת מקורביהם. ה-5 מואשמים בעבירות של רצח, הלבנת הון וסחר בסמים. השניים יקבלו הודעה על מועד ההסגרה שעתיים מראש והשטח שבו יהיו בנתב"ג יוכרז כשטח סטרילי

האחים מוסגרים (חדשות 2)

האחים יצחק ומאיר אברג'יל יוסגרו היום מישראל לארצות הברית. שעת ההסגרה המדויקת של השניים לא נחשפה, כדי למנוע מצב של ניסיון בריחה או חיסול. יחד עם השניים יוסגרו גם שלושת פעיליהם: ששון בראשי, משה מלול וישראל אוזיפה.

במשטרה ובשרות בתי הסוהר ילוו את הנאשמים משני בתי הכלא, איילון ברמלה ורימונים בשרון, לנמל התעופה בן גוריון שיוכרז כולו שטח סטרילי. באופן ייחודי, ינחת כאן מטוס ובו מארשלים אמריקניים, שיקחו איתם באותו המטוס, ללא מלווים נוספים וכנראה גם ללא עיתונאים, את חמשת הנאשמים ללוס אנג'לס. המשפט נגדם יתקיים בקליפורניה.

יצחק אברג'יל מואשם ברצח סוחר הסמים סמי אטיאס, בסחר בסמים ובהלבנת כספים. אחיו מאיר מואשם בהלבנת כספים ובסחיטה. הנאשמים, בעיקר יצחק אברג'יל, צפויים - אם יורשעו - לעונשי מאסר ממושכים, אותם ירצו בישראל, בדומה למאיר רוזנשטיין.

פרקליטיהם הישראלים של הנאשמים כבר שכרו פרקליטים אמריקנים, לניהול המשפט שם. הפרקליטים טוענים שלתביעה בארה"ב אין ראיות, אך בארה"ב אומרים, "לישראלים אין סיכוי".

בתחילת חודש דצמבר קבע בית המשפט העליון כי האחים אברג'יל הם "בני הסגרה" לארצות הברית. הרכב השופטים דחה את ערעורם של השניים פה אחד, וקבע כי הם יוסגרו לרשויות האמריקניות בתוך 60 יום.

אמצעי לחץ? נעצר "ראש הכנופייה הירושלמית"

אמש פורסם כי הרשויות בארצות הברית עצרו לפני ימים אחדים את גבי בן הרוש, מי שנחשב לראש "הכנופייה הירושלמית" ושותף לשעבר של האחים מאיר ויצחק אברג'יל, בחשד לעבירות של זיוף מסמכים.

בן הרוש נעצר יחד עם אשתו סימה כבר בשבוע שעבר, אך דבר מעצרם לא פורסם עד היום. בן הרוש הדהים את עולם הפשע כשהתברר שהחליט להעיד נגד חי ועקנין, אחיו של אסי ועקנין - שלגביו נטען כי נסחט על ידי האברג'ילים, זאת מאחר שהוא נחשב לאחת הדמויות הבכירות בעולם התחתון, ולאחד מעמודי התווך של פרשת "הבנק למסחר".

בין היתר, עדותו של בן הרוש הובילה לכך שחי ועקנין נשפט לעשר שנות מאסר על חלקו בפרשת הבנק למסחר, אותה פרשה שבמסגרתה יועמדו לדין גם האחים אברג'יל.

מאז עדותו של בן הרוש נגד ועקנין, הוא המשיך לשהות בארצות הברית עד למעצרו בשבוע שעבר והגשת כתב האישום נגדו. עיתוי המעצר מעניין במיוחד, משום שהאחים אברג'יל צפויים להיות מוסגרים לארה"ב במבצע מיוחד כבר ביממה הקרובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק