אושר הסדר הטיעון עם חוטפי המיליונרית בירושלים

שניים מהנאשמים בחטיפת אשת עסקים הורשעו במסגרת הסדר טיעון שאושר בבית המשפט. הם צפויים להישלח ל-11-12 שנות מאסר

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר בצהריים את הסדר הטיעון עם רוברט אבאייב ונתי פטרקוב, הנאשמים בחטיפת מיליונרית לפני כתשעה חודשים בירושלים. במסגרת הסדר הטיעון הודו השניים באישומים נגדם וצפויים לרצות עונשי מאסר של 11-12 שנים.

אבאייב ופטרקוב הודו בעבירות של קשירת קשר לפשע, חטיפה, שוד בנסיבות מחמירות, איומים, חטיפה לשם סחיטה, סחיטה באיומים, כליאת שווא וגניבה.

הפרשה נחשפה באפריל האחרון, אז הגיעו  הגברים לביתה של אשת העסקים בשנות ה-60 לחייה, כשאחד מהם - שהיה חמוש באקדח ולבוש אפוד עם הכיתוב ביטחון - דפק על דלתה. משנפתחה הדלת, נכנסו השלושה לדירה, איימו באקדח עלה האישה ועל מנהלת משק הבית שלה והורו להן לארוז בגדים לשהייה ממושכת.

תוך כדי שהשתיים ארזו את חפציהן, החוטפים לקחו מהן את הטלפונים הניידים וגנבו מהדירה שני מחשבים אישיים וגם תכשיטים יקרים. לאחר מספר דקות יצאו בעלת הבית והעוזרת כבת ה-50 תחת איומיהן של החוטפים ועלו לרכב מסחרי שהמתין מחוץ לבית.

יממה לאחר החטיפה, קרוביהן של השתיים דיווחו למשטרה על היעדרן, וסיפרו כי למיטב הבנתן נשקפת סכנה לחייהן. מפקד המחוז ניצב אהרון פרנקו הורה על הקמת צוות חקירה מיוחד על מנת לאתר את החטופות ואת חוליית החוטפים.

החוטפים דרשו: שלושה מיליון דולר וחצי

במהלך החקירה התקבל פקס בכתב ידה של אשת העסקים החטופה ובחתימתה, אצל רואה החשבון שלה המתגורר בלוקסמבורג, שבו היא מורה לו להעביר לחשבון בנק מסוים בבולגריה סכום של שלושה מיליון דולר וחצי, זאת ללא הסבר נוסף.

בתום חקירה מאומצת, החוקרים הגיעו למסקנה שהשתיים מוחזקות בדירת מסתור ברחוב הזוהר בפתח תקווה, וכוחות מיוחדים של המשטרה נערכו סביב הבניין כדי לשחרר אותן. יומיים לאחר החטיפה, הוביל אחד החוטפים את השתיים לדירה אחרת כדי להקשות על המשטרה לאתרם. כל זאת לעיני מצלמות המשטרה שמתעדות את העברתן באיומי אקדח.

בלשי המשטרה ניצלו את ההזדמנות ועקבו אחר הרכב שנסע לכיוון צומת שמשון. עם הגיעם לצומת, השוטרים השתלטו על הרכב, עצרו את החוטפים וחילצו את החטופות ללא פגע. במקביל פרצו לוחמי המשטרה לדירה שבה שהו החטופות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק