דני רוזן תובע מיליונים מאלי ישי

בן זוגה של אהובה תומר ז"ל הגיש היום לבית המשפט תביעה אישית נגד אלי ישי ומדינת ישראל, על סך 3 מיליון שקלים. "גורמי השלטון נטלו לעצמם את הדרור והפקירו את המדינה ואזרחיה חשופים לאסון אש", כתב רוזן בתביעה. אלא שמשפטנים בכירים מעריכים כי התביעה תידחה על הסף

דני רוזן, בן זוגה של תנ"צ אהובה תומר ז"ל ומי ש"פוצץ" את טקס האזכרה הרשמי לנספים באסון הכרמל בשבוע שעבר, הגיש היום כמובטח את תביעתו האישית נגד שר הפנים אלי ישי ונגד מדינת ישראל.

למרות פנייתו למשפחות האבלות, הגיש רוזן את התביעה לבדו. חלק מהמשפחות אמרו לחדשות 2 כי יש להן טענות לממשלה - אבל הדרך שלהם תהיה "קצת שונה".

בכתב התביעה דורש רוזן פיצויים בסך שלושה מיליון שקלים ואת התפטרותו או פיטוריו של השר ישי. במסגרת התביעה טוען רוזן כי רוב המחדלים שעולים מוועדות חקירה ומדוחות מבקר מהשנים הקודמות בנושאי כיבוי האש בישראל, קשורים בצורה עקיפה או ישירה לאלי ישי אישית.

"הזנחה פושעת שנמשכה שנים"

"עניינה של תביעה זו הוא בגורמי השלטון ונושאי משרה בו, שנטלו לעצמם את הדרור והפקירו את המדינה ואזרחיה חשופים לאסון אש, שמעולם לא ידעו כמותו", כותב רוזן בתביעה. "המדובר בהזנחה פושעת שנמשכה שנים, תוך התעלמות ואטימות זועקת לשמיים של מערכת השלטון מהצרכים הבטיחותיים הבסיסיים של אזרחי מדינת ישראל".

רוזן הוסיף בכתב התביעה "משפט משווה", בו נתן דוגמאות מהעולם וממערכות משפט אחרות, לגבי הצורך של שר לקחת אחריות ולהתפטר או בצורך של ממשלה לפצות, במידה ויש נזק כה גדול, בעקבות מחדלים של המדינה.

משפטנים: תביעה ללא סיכוי

על בת זוגו, מפקדת תחנת חיפה שנספתה, כתב: "היא פעלה ללא חת להצלת חיים, ותוך שהיא מחרפת את נפשה, שוועה לעזרה מבין הלהבות אך כתוצאה בלתי נמנעת ממחדלי הנתבעים, לא עלה להצילה והיא שילמה על כך בחייה". על הטענות לפיהן מפלגת קדימה עומדת מאחורי כתב רוזן כי, "המערך לא מאחוריי, בטח שלא הליכוד וגם לא ציפי לבני. הפנייה שלי היא כאדם פרטי, שלא יכול לחיות במדינה שאין בה אחריות מיניסטריאלית".

לדברי משפטנים בכירים, אין אפשרות לתבוע את שר הפנים ברמה האישית, מפני שהכל בוצע במסגרת החלטת ממשלה ולכן יש לו חסינות מלאה. כמו כן, סיכויי קבלת תביעת הפיצויים נגד מדינת ישראל שואפים לאפס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק