ג'קי מצא הורשע בסיוע לקבלת שוחד

יום לאחר שהסדר הטיעון נחשף לראשונה ע"י כתב חדשות 2 גיא פלג, הורשע ראש רשות המסים לשעבר ג'קי מצא בהפרת אמונים וסיוע לקבלת שוחד. מצא הודה בעבירות, לאחר שסעיף קבלת השוחד הוסר מכתב האישום

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה הרשיע הבוקר את מנהל רשות המסים לשעבר ג'קי מצא בחמש עבירות של הפרת אמונים ובסיוע לשוחד - במסגרת הסדר טיעון שנחשף לראשונה אמש בחדשות 2. מצא הודה בעבירות, לאחר שסעיף השוחד הוסר מכתב האישום המתוקן.

"כתב האישום המתוקן מגולל מסכת חמורה של עבירות אותן ביצע ג'קי מצא במהלך כהונתו כמנהל רשות המסים", מבהירים בפרקליטות. "במעשיו אפשר מצא לבן גור וקארשי דריסת רגל במינויים ברשות כשהוא יודע ומכיר את דרכי פעולתם, כמי שבעצמו קיבל מהם סיוע בקידום מינויו. הוא אפשר את שכפול דרך פעולה זו גם בדרגים נמוכים יותר ואת חלחולה של השחיתות לתוך המערכת".

במסגרת ההסדר הודה מצא עוד כי ביצע חמש עבירות של הפרת אמונים כאשר בהמשך לסיוע שקיבל לקידום מינויו הוא נענה לדרישותיהם ותביעותיהם של בן גור וקארשי ביחס למינויה של גלית שמחון לעוזרת בלשכתו.

עוד הודה מצא כי דרש למנות את יגאל סער לסמנכ"ל ברשות המסים ובמתן פיצוי בדמות נציג הרשות בניו-יורק, לפעולות לשם כך שעובד הרשות, עמוס שמעונוב, יזכה במכרז.  כמו כן נענה לדרישה לקדם את עובד הרשות, יוסי כהן, והודה גם בפעולותיו ביחס לדרישה לקדם את יוסי שטיינמץ.

"מכתב האישום המתוקן עולה גם שמצא סייע לבן גור לתת שוחד לעובדת רשות המסים, אורנה בכר. "מצא שידע שלבן גור אינטרסים אישיים בפקיד שומה תל אביב ובזהות בעלי התפקידים הבכירים שם, שלח את בן גור להיפגש עם בכר כמועמדת לתפקיד סגן פקיד שומה תל אביב", אומרים בפרקליטות. 

"מצא חשד שבן גור התכוון לנצל את פגישתו עם בכר ואת נסיבות הפגישה, כדי להציג בפניה שבן גור הוא שמקדם את מינויה וכדי ליצור מחויבות של בכר כלפיו במסגרת תפקידה העתידי בפקיד השומה. מצא צפה ששליחתו של בן גור להיפגש עם בכר תסייע לו בכך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק