עסקת טיעון לג'קי מצא: לא יואשם בקבלת שוחד

פרסום ראשון: ג'קי מצא, הנאשם המרכזי בפרשת רשות המיסים ומי שעמד בראש הרשות, לא יואשם בשוחד לאחר שסיכם על עסקת טיעון עם הפרקליטות. מצא יודה בהפרת אמונים - ובתמורה יימחק סעיף השוחד. הפרקליטות צפויה להגיע לעסקאות דומות גם עם שאר המעורבים, מצא יהפוך לעד תביעה נגד יתר המעורבים בפרשה - בכלל זאת גם שולה זקן

פרסום ראשון: הפרקליטות סגרה עסקת טיעון עם הנאשם המרכזי בפרשת רשות המיסים, ג'קי מצא. האישום בשוחד יימחק - ומצא יודה בהפרת אמונים.

ג'קי מצא הוא הנאשם המרכזי בפרשה. הפרקליטות טענה כי מצא קיבל שוחד והפר אמונים במסגרת תפקידו כראש רשות המיסים. הפרקליטות כתבה בכתב האישום כי הוא קיבל את תפקידו מאנשי עסקים שהיו מעורבים באופן לא ראוי ברשות המיסים, ובתמורה דאג מצא לקידום מקורביהם של אותם אנשי עסקים.

מחר יוצג הסדר טיעון בעניינו לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה, שם מתנהל משפטו. סעיף השוחד יימחק מכתב האישום, וכך גם שלוש עבירות של הפרת אמונים. מצא יודה ויורשע בעבירה אחת של סיוע למתן שוחד, וחמש עבירות של הפרת אמונים.

הפרקליטות וסניגורו של מצא, עו"ד נבות תל-צור, הגיעו להבנה לפיה הסדר הטיעון לא יכלול מרכיב של עונש, כך שגזר הדין יישאר שיקולו הבלעדי של בית המשפט.

עוד נודע לחדשות 2 כי הפרקליטות מנהלת במקביל משא ומתן להסדר טיעון עם נאשמים נוספים בתיק. כמו כן, מצא יופיע החל ממחר כעד תביעה, וככל שיהיה בכך צורך – הוא יעיד נגד נאשמים נוספים, ובכלל זאת גם שולה זקן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק