בן זוגה של אהובה תומר ז"ל תובע 2 מיליון מאלי ישי

לאחר שהבטיח לא לנוח עד ששר הפנים יפוטר במהלך טקס לזכר הנספים בשריפה בכרמל מנחית דני רוזן את המכה הבאה. בראיון שערך עימו צחי כהן ב"ידיעות אחרונות" הוא חושף כי יגיש ביום ראשון תביעה חסרת תקדים נגד אלי ישי. "ישי צריך לשלם לי 2 מיליון שקלים - ולהתפטר"

בבוקר לאחר הדרמה שהתרחשה בטקס הזיכרון הממלכתי לנספי השריפה בכרמל, חושף בן זוגה של תנ"צ אהובה תומר ז"ל כי הוא תובע את המדינה ואת שר הפנים אלי ישי בסך שני מיליון שקלים, כך מדווח צחי כהן ב"ידיעות אחרונות".

דני רוזן, מי שהיה בעברו איש מערכת הביטחון מסביר כי יש אנשים שצריכים לשלם את המחיר על האובדן הכבד. "התביעה לא באה כמעשה נקם אלא כשירות לציבור", הוא מסביר ומוסיף כי בנוסף לפיצוי הכספי ידרוש גם את התפטרותו של השר ישי.

בכתב התביעה שיוגש כבר ביום ראשון הקרוב מציין רוזן: "הפקירו את המדינה ואת אזרחיה חשופים לאסון אש שמעולם לא ידענו כמותו. מדובר בהזנחה פושעת במשך שנים, בהתעלמות ובאטימות זועקת לשמיים".

"ישי הפר את נאמנותו לציבור"

עוד נכתב בתביעה כי כתוצאה ממחדלי הנתבעים "אהובה שילמה על כך בחייה" וכי מעשיהם מעידים על בריחתם מנשיאה באחריות". רוזן, שהמסתמך בתביעו על דוח מבקר המדינה שפורסם בנושא מבקש מבית המשפט להורות לישי מדוע לא יפקיד בקופת בית המשפט את סכום התביעה העומד על שני מיליון שקלים.

בנוסף הוא מבקש מבית המשפט להורות לישי מדוע לא התפטר מתפקידו "נוכח ההפרה הבוטה של אחריותו המיניסטריאלית וחובת נאמנותו לציבור". לדברי רוזן נדרשו ממנו כוחות נפש רבים על מנת להגיש את התביעה ולחזור לכל הזיכרונות הקשורים לאובדן בת זוגו בשריפה הקשה.

בראיון לתכנית "סדר יום" ברשת ב' אמר רוזן, כי את הכסף אותו הוא דורש יעביר במלואו כתרומה למשטרה ולמלגות לילדים של שוטרים.

אמש היה זה רוזן שהצית את המחאה במהלך טקס האזכרה הממלכתי לקורבנות אסון הכרמל. לפני נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו קם רוזן, דרש להוציא את השר אלי ישי מהמקום וצעק. לאחר סיום הטקס הסביר רוזן כי "לא ייתכן שאדם כזה יבוא, יישב בשורה הראשונה בתור מכובד, בלי טיפת בושה. אם קוראים את כל דוחות מבקר המדינה, דוח אחר דוח, מטילים את האשם על אלי ישי".

"אני חושב שאלי ישי זה שיא הצביעות", אמר רוזן לחדשות 2. "שאדם כזה שמשמש כשר בממשלת נתניהו ירחוץ בניקיון כפיו ויבוא לאירוע כזה. זו סטירת לחי לאינטליגנציה של ההורים האבלים והוא יושב ומטריח את עצמו לצאת רק כאשר מגיעים הרבנים הראשיים. מה שקורה במדינה לא מעניין אותו, מעניין אותו מה שקורה במדינת ההלכה שלו".

"היום זה אני ומחר זה אתה"

רוזן המשיך ותקף, "לא ייתכן ששר כזה ישמש בתפקיד כזה בכיר בממשלה וראש הממשלה, שהוא חסר תוקף מוסרי, מאשר לו להמשיך לשבת בממשלה". במהלך המהומה בטקס עלו גם קולות אחרים מקרב בני המשפחות, כאלה שהתנגדו להקמת ועדת חקירה ואף חשבו שהמחאה בטקס היא בגדר "בושה".

"אם הוא היה מוציא את השר מהאירוע, לא הייתי משמיע שום ביקורת", הסביר רוזן. "נתתי לו אופציה - או שהשר יוצא או שאני יוצא, לא ניסיתי להפריע לו באירוע". רוזן הבטיח להמשיך במאבקו: "השלב הבא יהיה להילחם בתופעה הזו. פעם איינשטיין אמר שהעולם הזה מלא בסכנות ואת הסכנות אפשר לעצור. הוא אמר שמי שגורם לסכנות זה לא הרעים, אלא אתם, אלה שלא עושים מעשה למנוע את זה".

הוא קרא לבני המשפחות השכולות ולאזרחים להצטרף לקריאתו, "הגיע הזמן שלא רק אני, אלא עוד ועוד אנשים יצטרפו למהלך של התקוממות. לא ייתכן לנהל מדינה בצורה כזו, היום זה אני ומחר זה אתה. אני יכול רק לומר שאני לא אשקוט על השמרים, בטח ובטח כל עוד אלי ישי יושב כשר במדינת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

אלמנת הסוהר שנספה: דור הולך ודור בא

חופית חייט: "דני ישמור על אלה"

אלפים הביאו את תנ"צ אהובה תומר למנוחת עולמים

האש הכריעה את אהובה תומר

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

44 הרוגים באסון הכרמל

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון