רוכש אקדח הרמטכ"ל - למאסר ממושך

עונש כבד של 40 חודשי מאסר נגזר הבוקר על נאשף סדיר, שהורשע ברכישת האקדח שנגנב ע"י לואיס מסקוטה מלשכת הרמטכ"ל. מגזר הדין עולה כי הנאשם רכש את האקדח, ולאחר מכן גם רובה סער, מאחר שהתכוון להתנקם בבני משפחה יריבה שעל פי החשד הטמינו מטעני חבלה בעסק שבבעלות משפחתו

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום 40 חודשי מאסר בפועל על נאשף סדיר, שהורשע כי רכש את האקדח שנגנב על ידי החייל לואיס מסקוטה מלשכת הרמטכ"ל. סדיר הורשע בעבירות של סחר בנשק והחזקה בלתי חוקית.

מגזר דינו של סדיר עולה כי מסקוטה גנב את האקדח מלשכת הרמטכ"ל, מסר אותו לאדם נוסף ששימש כמתווך, ולאחר שהוצגה תמונת האקדח לסדיר, הסכים האחרון לרכוש אותו ואף תחמושת נוספת בסכום כולל של 4,000 שקלים. עם זאת, כעבור יומיים גילה סדיר כי לא ניתן להפעיל את האקדח ולכן דרש כי כספו יוחזר לו.

עוד עולה מגזר הדין, כי בעקבות דרישתו של סדיר כי יוחזר לו כספו, פנה המתווך חזרה למסקוטה וסיכם עמו כי ישדוד רובה סער מחייל בקריה, זאת בתמורה לאקדח הבלתי תקין. לאחר ששדד מסקוטה את הנשק, הציע לסדיר את הרובה ב-10,000 שקלים, בקיזוז ה-4,000 שכבר שולמו.

בית המשפט בחר להטיל על הנאשם את העונש הקשה, למרות שזה טען כי מדובר בהפללה. עוד ציין השופט כי ממכלול העדויות שהונחו בפניו, תכנן סדיר לרכוש את הנשק בעקבות אירועים של ביצוע ירי והטמנת מטעני חבלה ברכוש המשפחתי שלו, מצד יריבים ממשפחה אחרת.

בנימוקים לעונש אף ציין השופט כי התחשב בגזר הדין שהוטל על הנאשמים בפרשה, באופן שיהלום את חומרת העבירות שביצע סדיר. "סביר להניח שהייתה כוונה להשתמש בנשק שנגנב במקרים עתידיים של התנכלות למשפחה, דבר שהיה מוביל למרחץ דמים", הוסיף השופט לסיכום גזר דינו.

עשר שנות מאסר לגנב עצמו

בחודש שעבר גזר בית הדין הצבאי בקסטינה עשר שנות מאסר בפועל על לואיס מסקוטה, החייל שגנב את כרטיס האשראי של הרמטכ"ל גבי אשכנזי. "הנאשם רמס כללי מוסר והתנהגות, והעז לפגוע באופן קשה בחייל צה"ל כדי לגנוב נשקו, וזאת באופן מתוכנן", כתבו השופטים בהחלטתם. "התקשינו לקבל את טענתו שפעל בגלל איומים".

בחודש מרס השנה הודה והורשע מסקוטה, במסגרת הסדר טיעון אליה הגיע עם הפרקליטות. בכתב האישום המתוקן שיוחס לו, הורשע בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, וכן עבירות של סיוע לסחר בנשק ושוד בנסיבות מחמירות.

רב"ט מסקוטה, בן 20 מרעננה, גנב את פרטי כרטיס האשראי של הרמטכ"ל אשכנזי, העביר אותם לעבריינים, והצליח להביך את הצבא כולו. בשיחה מתוך תא המעצר, תיאר מסקוטה איך נכנס ללשכה הרגישה ביותר במדינה, איך גם חיילים נוספים צילמו את פרטי כרטיס האשראי של הרמטכ"ל ואת תעודת החוגר שלו, ואיך לא הייתה לו ברירה, אלא למכור את הפרטים לעבריינים.

בראיון מתא המעצר סיפר מסקוטה שלא היה החייל היחידי שבא במגע עם הכרטיסים הרגישים של הרמטכ"ל שהיו מונחים ללא השגחה על שולחן המזכירה. הוא גם התוודה כי ניצל פרצה זו, וצילם את כרטיס האשראי של אשכנזי ואת תעודת החוגר שלו כחמישה חודשים לפני חשיפת הפרשה.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק