הנאנסת מדברת: "האמת יצאה לאור, אל תפחדו להתלונן"

א' ממשרד התיירות, שנאנסה פעמיים על ידי הנשיא לשעבר משה קצב ועדותה היא זו שהביאה בסופו של דבר להרשעתו, מדברת על ההתמודדות עם הפרשה הכואבת. בריאיון שמתפרסם השבוע במגזין "לאשה", היא מספרת על ההשפלות, ההשמצות וגם על הכרעת הדין שהוכיחה שהיא דוברת אמת

אחרי שנים שבהן הן הסתתרו מהבושה, הנשים מאחורי פרשת קצב חשות הקלה: הכרעת הדין של הנשיא המורשע משה קצב חשפה את ההתנהלות הבעייתית של האזרח מספר אחת, שבמשך שנים ניהל בלשכותיו השונות מערכות יחסים מיניות ודאג להכין עדויות פיקטיביות נגדן ליום הדין.

בריאיון שמתפרסם השבוע בעיתון "לאישה", מדברת לראשונה א' ממשרד התיירות - אותה אישה שנפלה קורבן לשני מעשי אונס של קצב, ובמשך שנים נלחמה על שפיותה ועל חפותה.

"כששמעתי שבית המשפט האמין לי, התרגשתי עד דמעות", היא אומרת. "ידעתי שהאמת יצאה לאור, ושהמערכת המשומנת שהפעיל קצב - עורכי דין יוקרתיים, יח"צנים, דוברים ופעילים שהשמיצו והאשימו אותי בכל מקום - לא מנעה מהשופטים לשמוע את האמת ולפסוק את הדין על פיה".

"ניסו להציג אותי כשקרנית ומניפולטיבית"

למרות שספגה השפלות וטענות על חוסר אמינותה במהלך המשפט שהתנהל בדלתיים סגורות, היא המשיכה להאמין במערכת המשפט שתחשוף את האמת. עכשיו שזה נגמר, היא מספרת על הקלה עצומה. "אחרי שנים ארוכות שבהן עברתי סבל נוראי והשפלות, החל מהאונס עצמו ובהמשך השקרים שהופצו נגדי, הגיע הרגע שבו כל עם ישראל יודע שאמת דיברתי", אמרה. הרגעים הכי קשים לדבריה, היו "כשניסו להציג אותי כשקרנית ומניפולטיבית".

למתלוננת האחרת נגד קצב, א' מבית הנשיא, מי שעדותה הביאה להתפוצצות הפרשה, היא מבקשת להודות על שהאומץ שגילתה. "אני רוצה להביע את הערכתי העמוקה ואת תודתי ל-א' מבית הנשיא ששילמה מחיר כבד מנשוא על צעדה האמיץ, ובלעדיה לא היינו מגעים ליום הזה", אמרה בריאיון.

למרות דרך הייסורים שעברה עד שגרסתה אומתה בבית המשפט וזכתה להכרה בציבור, יש לה מסר ברור לנשים אחרות שעברו חוויה דומה. "בעקבות ההרשעה אני מקווה שנשים לא יפחדו ללכת להתלונן, לא ירגישו אשמות ולא יחושו בושה", הדגישה. "שיידעו שיש צדק במערכת המשפט, ויש מי שיגן עליהן".

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשייגזר עונשו של קצב? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

הנשיא אנס - סיקור מיוחד:

השיחות נחשפות: קצב מקנא ל-א' מבית הנשיא

א' לקצב: "אתה משקר, שנינו יודעים את האמת"

הערכה: בפרקליטות לא יבקשו עונש מקסימלי

ליאור קצב: "אחי נשאר לבד"

צפו: מאחורי הקלעים של הכרעת הדין

הערכה: בתוך חודשיים - קצב יהפוך לאסיר

הכרעת הדין המלאה

העולם בהלם: הנשיא הישראלי אנס