א' לקצב: אתה מבין שאתה נשוי?

הקלטות נוספות מהשיחה בין א' מבית הנשיא לבין קצב חושפות את מערכות היחסים המיניות שהתרחשו בלשכה של האזרח מספר אחת. א' לקצב: "עזוב לפני אחרי הכל, את זה שאתה נשוי אתה מבין?". בתום ההתייעצות: צוות ההגנה של הנשיא לשעבר נוטה לערער על הכרעת הדין

פרסום ראשון: לאחר הכרעת דינו של הנשיא לשעבר משה קצב בשני מעשי אונס ובשורה של עבירות מין, נחשפו חלק מהמעשים המיניים החמורים שהובילו בסופו של דבר להרשעתו. חלק מאותן מערכות יחסים בעייתיות שניהל עם עובדות שלו, נחשפות בהקלטות שנחשפות הערב לראשונה, בהמשך לקלטות שחשפנו אמש לראשונה במהדורה המרכזית.

באחת ההקלטות נשמעת שיחה בין קצב ל-א' מבית הנשיא, בה הוא מביע קנאה על יחסיה עם גברים אחרים. כך זה נשמע:

קצב: לך יש את (השם חסוי), יש את (השם חסוי), יש את הפסיכי של מחר בבוקר, את הפסיכי של היום בצהריים...
א': מה הקשר? זה כולם על האצבע הקטנה אני מסובבת, זה סתם מתוך שעמום
קצב: אבל איתם את עושה גם דברים נוספים מעבר לאצבע.
א' אני לא עושה.
קצב: לא עושה...
א': כן.
קצב: אז מה? אז אל תגידי לא עושה
א': מה הקשר עכשיו, סליחה?
קצב: אז זה רק מראה שלך יש את הפיצויים האלה
קצב: סליחה, אתה נשוי, אתה מבין את זה? עזוב לפני אחרי הכל, את זה שאתה נשוי אתה מבין?

בשיחה אחרת, מתגלה מערכת יחסים מורכבת שהתנהלה בין השניים, שחורגת לחלוטין מיחסיהם המקצועיים:

קצב: יבוא יום שאנחנו נשב ונדבר שיחה אמיתית, כנה, פתוחה, חופשית ואז מלב אל לב, לא מתוך לב של אהבה גדולה אלא מעומק האמת שבלב וננתח לראות מה קרה, כי אנחנו שנינו עדיין בתוך מערבולת גדולה, אני בכל אופן, בעניין הזה, ופתאום איך שנכנסת השיחה היתה מתוחה, התחלת עם הטחת האשמות וזה כבר הרס את הכל. זה האמת, זו האמת, אני תמיד, תאמיני לי שאני ניגש אליך, ומתחיל תמיד כל השיחות שהיו ביננו, בין בטלפון, בכל צורה, תמיד עם, הפעם אני כן מתכוון לזה, עם הרבה אהבה, הרבה הרבה אהבה, ולוקח אלפית שנייה, אפילו לא שנייה, אלפית שנייה, והכל מתרסק ואני מתאכזב.

א': מה שיש לי להגיד לך זה אני לא אגיד בטלפון וזה תלוי יהיה בהסכמה שלך לעניין או בשיתוף פעולה שלך בנושא.
קצב: יש לך רעיון? יש לך הצעה?
א': בהחלט.
קצב: שאני לא שמעתי אותה?
א': לדעתי לא.
קצב: והיא חיובית?
א': בעיניי מאד. אם זה חיובי? לדעתי זה חיובי, זה קונה הרבה מאד שקט מבחינת משמעויות הדברים.
קצב: חיובי לשנינו?
א': כן.
קצב: וזה הצעה מכובדת?
א': אני מאמינה שכן.

הבוקר, בפעם הראשונה מאז פרסום הכרעת הדין, נפגש קצב עם פרקליטיו ציון אמיר ואביגדור פלדמן, כדי לדון באפשרות להגיש ערעור על ההרשעה וכעת נוטה צוות ההגנה לפנות לבית המשפט העליון.

קצב ניסה להוכיח שנסחט - והפליל את עצמו

אמש חשפנו במהדורה המרכזית את ההקלטות שחשפו את הפרשה. בעזרת ההקלטות האלו ניסה משה קצב להוכיח ליועץ המשפטי לממשלה דאז מני מזוז ש-א' מבית הנשיא מנסה לסחוט אותו, אך אנשי היועץ המשפטי לממשלה האזינו להקלטות, והבינו מיד שהשיחות מסתירות משהו עמוק הרבה יותר. א' מבית הנשיא אמנם לא נכללה בכתב האישום נגד קצב, אך היא מתכוונת להגיש נגדו תביעה אזרחית - בגין אונס.

אחת השיחות שאנו חושפים, מתקיימת בין קצב עצמו לבין א'. "את ויתרת עלי, ויתרת על הכול בגלל איזה ש... טוב, לא רוצה להתחיל". א' משיבה לו, "אתה משקר". הוא מתגונן: "לא, תאמיני לי", אבל א' ממשיכה: "אתה משקר, שנינו יודעים את האמת, שנינו שחקנים. אתה השחקן הראשי, מה שעשית". קצב משיב לה: "נשבע לך, אני לא שחקן, את שחקנית. לא היה בינינו...".

א' עונה, "מה שעשית, עשית הפרד ומשול, זה מה שעשית". הוא ממשיך להכחיש: "תראי, נשבע לך". היא שואלת, "אכפת לך שדרסת אותי באמצע? לא". קצב נשמע אומר: "נשבע לך שלא היה לי איתה שום דבר, לא היה לי איתה שום...", והיא שואלת: "מה זה התמונה שמצאתי שלה בחצי עירום אצלך במגירה?". קצב מסביר: "תמונה מפורים".

"אני את החיים שלי גמרתי"

בשיחה אחרת שהתקיימה בין השניים, באמצעותה קיווה קצב להוכיח ש-א' סחטה אותו, הוא שואל אותה "על איזה סדר גודל?" והיא עונה: "אני חושבת ש-200,000 דולר. ואני לא צוחקת בגרוש". קצב יורה בחזרה: "רגע, אבל אני לא נשמע בשום דבר שיש לך. נו, מה תעשי?... יש חומר שלך, יש חומר שלי".

"אתה יודע מה אתה, אני יודעת מי אני", היא משיבה. בסוף דין ודברים על ייצוגה של א' במו"מ בין השניים היא נשמעת אומרת לו, "אני לא יכולה לסבול את החדר הזה". קצב שואל, "לא חבל לנצל את זה?" וא' מתוודה: "אני במשבר, משה, שגם עם שני מיליון דולר לא יציל את החיים שלי, עכשיו אני מטפלת אצל פסיכולוג, אתה יודע את זה?".

בשיחה אחרת, מסכמת א', כך נראה, את הפרשה: "משה, תשב תחשוב על זה לבד, אני מצטערת להגיד לך. אני את החיים שלי גמרתי. אני את החיים שלי מוטטתי. אתה, לא אני. שלי לא יהיו חיים? אין שום סיבה בעולם".

"לדעתי הוא מעריץ אותך"

שיחה אחרת התקיימה בין א' לבין מקורבו של קצב אורי יואלי, שגם הופיע בהכרעת הדין החמורה נגד הנשיא לשעבר, בה הוא הציע לה להיפגש עמו לדון בדברים. "למה נראה לך שאני, למה נראה לך שאני ארצה? אורי, אורי באמת, כאילו, עם כל הכבוד לכולם, לי אין עניין עם אף אחד מלבד משה קצב, ואני לא רוצה שום גורם שלישי מתערב", נשמעת א' אומרת לו.

שיחה נוספת התרחשה בין חבר אחר של קצב ל-א'. "לדעתי, לדעתי, לדעתי הוא מעריץ אותך, מעריך אותך וקצת מעבר לזה, זה הכול, בואי נגיד... שבן אדם, נניח מרגיש לא נוח, אפילו בחורה מקנאה מהחבר שלה, אז מתחילה לספר סיפורים אבל זה מקנאה מאהבה, שהיא מקנאה בו".

דרעי לפני בחירת קצב לנשיא: "התנהגותו רחוקה מערכי היהדות"

כתבתנו סיון רהב-מאיר חשפה אמש כי לאחר הכרעת הדין נגד קצב, קיבלה א' מבית הנשיא שיחת טלפון מפתיעה מראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יואב סגלוביץ'. בשיחה נאמר ל-א', לדבריה, כי: "אנחנו מברכים אותך, מחזקים את ידייך. בלעדייך קצב לא היה מורשע. אנחנו באגף החקירות חושבים שנעשה לך עוול. נלחמנו עלייך, אבל הייתה בעיה. אם תצטרכי עזרה, אני לרשותך".

מתברר גם שבש"ס, שהביאה לבחירתו של קצב לנשיאות, ידעו על חשדות נגד הנשיא לשעבר. דרעי אמר אז על קצב: "יש עליו שמועות ורינונים, ההתנהגות שלו רחוקה מערכי היהדות בלשון המעטה. שמעון פרס הוא ידיד ותיק של ש"ס וצריך לבחור בו, בחירה בקצב עלולה לגרום לביזיון".

קצב הוקלט: "מי לא נוגע ברגל?"

עוד לפני הכרעת הדין, הנשיא לשעבר קצב נשמע אומר בראיון לעיתונאי יובל יועז, מחבר הספר "תיק קצב":

"כן, המעשים הם כלום. מי היום לא נוגע ברגל, לא היו שם כוונות מיניות, לא היתה שום משמעות מינית... ההודאה היתה הודאה במעשים שנעשו, הם חסרי משמעות פלילית, אין להם שום תוקף פלילי, בסעודיה על עבירות כאלה לא מעמידים אדם לדין. אדם שמנשק פעם ראשונה מזכירה שעובדת איתו חמש שנים, ונכנסת אליו עשרות פעמים לחדר ביחידות. ביום הולדת השישים שלו מחבק ומנשק אותה בלחי. נגיעה ברגל זו עבירת מין?"

פחות משנה עברה, והגירסה הזאת של קצב נשללה לחלוטין על ידי בית המשפט. הכרעת הדין שקבעה כי הוא אנס ועבריין מין סידרתי אולי הפתיעה אותו, היא ללא ספק הפתיעה רבים אחרים, אבל לא את כולם – במיוחד לא את החוקרים בפרשה.  שלשום התראיין ניצב יואב סגלוביץ', מי שהיה ממונה על החקירה, בתכניתנו "אולפן שישי", ואמר חד משמעית: "חמש דקות אחרי שהחקירה התחילה ידענו שהוא משקר".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנשיא אנס - סיקור מיוחד:

קצב הוקלט: "מי לא נוגע ברגל?"

"קצב ביקש לחזור לעסקה - ונדחה"

הערכה: בפרקליטות לא יבקשו עונש מקסימלי

ליאור קצב: "אחי נשאר לבד"

צפו: מאחורי הקלעים של הכרעת הדין

הערכה: בתוך חודשיים - קצב יהפוך לאסיר

הכרעת הדין המלאה

העולם בהלם: הנשיא הישראלי אנס

פרקליטי קצב: "המסכן נתן את אמונו בשופטים"