א' לקצב: "אתה משקר, שנינו יודעים את האמת"

3 ימים אחרי הכרעת הדין, אנו חושפים הערב את ההקלטות שהתחילו את הפרשה כולה: משה קצב וא' מבית הנשיא משוחחים. הוא מקליט אותה, וטוען שזו סחיטה. אבל החוקרים מיד הבינו: מסתתר כאן סוד אפל. עוד נחשף הערב כי דרעי אמר לפני בחירת קצב לנשיא: "התנהגותו רחוקה מערכי היהדות". האזינו להקלטות השיחות בין קצב ל-א'

שלושה ימים לאחר שורת המעשים המיניים החמורים בהם הורשע הנשיא לשעבר משה קצב, וכחודשיים לפני שייגזר דינו, חשפנו הערב במהדורה המרכזית את ההקלטות שחשפו את הפרשה. בעזרת ההקלטות האלו ניסה משה קצב להוכיח ליועץ המשפטי לממשלה דאז מני מזוז ש-א' מבית הנשיא מנסה לסחוט אותו.

אנשי היועמ"ש האזינו להקלטות, והבינו מיד שהשיחות מסתירות משהו עמוק הרבה יותר. א' מבית הנשיא אמנם לא נכללה בכתב האישום נגד קצב, אך היא מתכוונת להגיש נגדו תביעה אזרחית - בגין אונס.

אחת השיחות שאנו חושפים, מתקיימת בין קצב עצמו לבין א'. "את ויתרת עלי, ויתרת על הכול בגלל איזה ש... טוב, לא רוצה להתחיל". א' משיבה לו, "אתה משקר". הוא מתגונן: "לא, תאמיני לי", אבל א' ממשיכה: "אתה משקר, שנינו יודעים את האמת, שנינו שחקנים. אתה השחקן הראשי, מה שעשית". קצב משיב לה: "נשבע לך, אני לא שחקן, את שחקנית. לא היה בינינו...".

א' עונה, "מה שעשית, עשית הפרד ומשול, זה מה שעשית". הוא ממשיך להכחיש: "תראי, נשבע לך". היא שואלת, "אכפת לך שדרסת אותי באמצע? לא". קצב נשמע אומר: "נשבע לך שלא היה לי איתה שום דבר, לא היה לי איתה שום...", והיא שואלת: "מה זה התמונה שמצאתי שלה בחצי עירום אצלך במגירה?". קצב מסביר: "תמונה מפורים".

"אני את החיים שלי גמרתי"

בשיחה אחרת שהתקיימה בין השניים, באמצעותה קיווה קצב להוכיח ש-א' סחטה אותו, הוא שואל אותה "על איזה סדר גודל?" והיא עונה: "אני חושבת ש-200,000 דולר. ואני לא צוחקת בגרוש". קצב יורה בחזרה: "רגע, אבל אני לא נשמע בשום דבר שיש לך. נו, מה תעשי?... יש חומר שלך, יש חומר שלי".

"אתה יודע מה אתה, אני יודעת מי אני", היא משיבה. בסוף דין ודברים על ייצוגה של א' במו"מ בין השניים היא נשמעת אומרת לו, "אני לא יכולה לסבול את החדר הזה". קצב שואל, "לא חבל לנצל את זה?" וא' מתוודה: "אני במשבר, משה, שגם עם שני מיליון דולר לא יציל את החיים שלי, עכשיו אני מטפלת אצל פסיכולוג, אתה יודע את זה?".

בשיחה אחרת, מסכמת א', כך נראה, את הפרשה: "משה, תשב תחשוב על זה לבד, אני מצטערת להגיד לך. אני את החיים שלי גמרתי. אני את החיים שלי מוטטתי. אתה, לא אני. שלי לא יהיו חיים? אין שום סיבה בעולם".

"לדעתי הוא מעריץ אותך"

שיחה אחרת התקיימה בין א' לבין מקורבו של קצב אורי יואלי, שגם הופיע בהכרעת הדין החמורה נגד הנשיא לשעבר, בה הוא הציע לה להיפגש עמו לדון בדברים. "למה נראה לך שאני, למה נראה לך שאני ארצה? אורי, אורי באמת, כאילו, עם כל הכבוד לכולם, לי אין עניין עם אף אחד מלבד משה קצב, ואני לא רוצה שום גורם שלישי מתערב", נשמעת א' אומרת לו.

שיחה נוספת התרחשה בין חבר אחר של קצב ל-א'. "לדעתי, לדעתי, לדעתי הוא מעריץ אותך, מעריך אותך וקצת מעבר לזה, זה הכול, בואי נגיד... שבן אדם, נניח מרגיש לא נוח, אפילו בחורה מקנאה מהחבר שלה, אז מתחילה לספר סיפורים אבל זה מקנאה מאהבה, שהיא מקנאה בו".


דרעי לפני בחירת קצב לנשיא: "התנהגותו רחוקה מערכי היהדות"

כתבתנו סיון רהב-מאיר חשפה הערב כי לאחר הכרעת הדין נגד קצב, קיבלה א' מבית הנשיא שיחת טלפון מפתיעה מראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יואב סגלוביץ'. בשיחה נאמר ל-א', לדבריה, כי: "אנחנו מברכים אותך, מחזקים את ידייך. בלעדייך קצב לא היה מורשע. אנחנו באגף החקירות חושבים שנעשה לך עוול. נלחמנו עלייך, אבל הייתה בעיה. אם תצטרכי עזרה, אני לרשותך".

מתברר גם שבש"ס, שהביאה לבחירתו של קצב לנשיאות, ידעו על חשדות נגד הנשיא לשעבר. דרעי אמר אז על קצב: "יש עליו שמועות ורינונים, ההתנהגות שלו רחוקה מערכי היהדות בלשון המעטה. שמעון פרס הוא ידיד ותיק של ש"ס וצריך לבחור בו, בחירה בקצב עלולה לגרום לביזיון".

קצב הוקלט: "מי לא נוגע ברגל?"

עוד לפני הכרעת הדין, הנשיא לשעבר קצב נשמע אומר בראיון לעיתונאי יובל יועז, מחבר הספר "תיק קצב":

"כן, המעשים הם כלום. מי היום לא נוגע ברגל, לא היו שם כוונות מיניות, לא היתה שום משמעות מינית... ההודאה היתה הודאה במעשים שנעשו, הם חסרי משמעות פלילית, אין להם שום תוקף פלילי, בסעודיה על עבירות כאלה לא מעמידים אדם לדין. אדם שמנשק פעם ראשונה מזכירה שעובדת איתו חמש שנים, ונכנסת אליו עשרות פעמים לחדר ביחידות. ביום הולדת השישים שלו מחבק ומנשק אותה בלחי. נגיעה ברגל זו עבירת מין?"

פחות משנה עברה, והגירסה הזאת של קצב נשללה לחלוטין על ידי בית המשפט. הכרעת הדין שקבעה כי הוא אנס ועבריין מין סידרתי אולי הפתיעה אותו, היא ללא ספק הפתיעה רבים אחרים, אבל לא את כולם – במיוחד לא את החוקרים בפרשה.  שלשום התראיין ניצב יואב סגלוביץ', מי שהיה ממונה על החקירה, בתכניתנו "אולפן שישי", ואמר חד משמעית: "חמש דקות אחרי שהחקירה התחילה ידענו שהוא משקר".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנשיא אנס - סיקור מיוחד:

קצב הוקלט: "מי לא נוגע ברגל?"

"קצב ביקש לחזור לעסקה - ונדחה"

הערכה: בפרקליטות לא יבקשו עונש מקסימלי

ליאור קצב: "אחי נשאר לבד"

צפו: מאחורי הקלעים של הכרעת הדין

הערכה: בתוך חודשיים - קצב יהפוך לאסיר

הכרעת הדין המלאה

העולם בהלם: הנשיא הישראלי אנס

פרקליטי קצב: "המסכן נתן את אמונו בשופטים"