ליאור קצב: "אחי נשאר לבד"

אחיו של הנשיא קצב, שהורשע אתמול בשני סעיפי אונס, מדבר למצלמות ומעביר ביקורת על החברים של אחיו שהלכו והתמעטו לאורך השנים. "הוא נשאר מאוד לבד", מספר ליאור, "נשארו איתו רק החברים הקרובים"

אחיו של משה קצב, ליאור, טוען מול המצלמות כי הרבה מאוד אנשים אכזבו את אחיו לדבריו. קצב אומר בראיון מיוחד ל"אולפן שישי", כי אנשים אשר החשיב אחיו לחברים נטשו אותו ולא תמכו בו במהלך המשפט.

"הוא נשאר מאוד לבד", מספר ליאור קצב, "הרבה מאוד אנשים אכזבו". בכל זאת, קצב מספר כי היו מספר חברים קרובים שנישאר ותמכו באחיו, למרות ההאשמות.

הריאיון המלא עם ליאור קצב ישודר הערב בשעה 20:00 ב"אולפן שישי".

קצב ימשיך לקבל פנסיה

הטבותיו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב, שהורשע אתמול בשני מעשי אונס, הנאמדות ביותר ממיליון שקלים - ישללו ממנו באופן מיידי בעקבות ההרשעה. עם זאת, בהתאם להחלטת ועדת הכספים, קצב ימשיך לקבל פנסיה, שירותים רפואיים, אשפוז על חשבון המדינה ותשלומים עבור אחזקה ושימוש בטלפון נייד.

לפני כשלוש שנים קבעה ועדת הכספים של הכנסת כי ההטבות הנלוות לנשיאים, ראשי ממשלות לשעבר וכן לשרים ולשופטים יישללו אם הורשעו בעבירה פלילית שיש עמה קלון - במהלך כהונתם או אחריה. ההחלטה אינה חלה על הזכויות הפנסיוניות

דירת שרד בירושלים, רכב צמוד עם נהג

על-פי ההחלטה שהתקבלה, שלילת ההטבות תתבצע באופן אוטומטי מיד לאחר ההרשעה, אולם אם יוגש ערעור ובית המשפט יבטל את הקלון או שיזכה את הנאשם - יוחזרו לו הזכויות, אך לא באופן רטרואקטיבי.

מכיוון שעל-פי ההצעה יישללו הזכויות מנושא משרה רק לאחר שיוכרע העניין בבית משפט או שעסקת הטיעון בעניינו תאושר, המשיך עד כה קצב ליהנות מהטבות נלוות, ובהן דירת שרד בירושלים. במשך תקופת הזכאות הזו נוהל ביתו הפרטי על חשבון המדינה. בנוסף, היה זכאי קצב עד כה ללשכה ושירותי משרד, כולל שני עוזרים ורכב צמוד עם נהג. הטבות אלה היו פטורות ממס.

בסך-הכול הפנסיה שקצב יהיה זכאי לה היא בשיעור של 100% ממשכורתו (בהיותו גם שר לשעבר), ועומדת על 46,278 שקל נטו בחודש.

הנשיא אנס - סיקור מיוחד:

הכרעת הדין המלאה

העולם בהלם: הנשיא הישראלי אנס

פרקליטי קצב: "המסכן נתן את אמונו בשופטים"

התובעת במשפט: "זה לא יום שמח"

משפחת קצב: "נמשיך להילחם"

הפגנות נגד קצב מחוץ לבית המשפט

א' מבית הנשיא: "מאושרת מההחלטה"

כתב אישום: מדינת ישראל נגד משה קצב

קצב בנאום: "האמינו לי - תפרו לי תיק"

צפו במהומה במהלך נאומו של קצב

סוקניק על קצב: נאום האימים II

מסיבת העיתונאים הבלתי נשכחת: "משה קצב הוא סוטה" 

נאום האימים: קצב נגד ערוץ 2

הווידאופדיה: משה קצב