צפו: מאחורי הקלעים של הכרעת הדין

הכרעת הדין הוקראה היום והכניסה מדינה שלמה לטלטלה - נשיא המדינה לשעבר הוא עבריין מין מורשע. ההערכות הן כי כעת ביהמ"ש ייתן לקצב זמן קצר להתארגנות לפני גזר הדין. בנו של קצב: "מצבו קשה"

שעת בוקר מוקדמת, והתור הארוך שהשתרך בכניסה לבית המשפט המחוזי בתל אביב הבוקר רמז דבר אחד: כאן תתקיים ההצגה הכי טובה בעיר. משה קצב, הנשיא השמיני של מדינת ישראל עומד בפני הכרעת דינו ואף אחד לא חשב להחמיץ את ההצגה הזו. "אני 37 שנים נמצא במסדרונות האלה, וגם בהכרעות משפטי הרצח הכי מפורסמים לא היו כאן כל כך הרבה אנשים", סיפר עו"ד משה מרוז.

אחרי ארבע שנים וחצי של משפט מתוקשר שנערך כמעט לעיני המצלמות, אין כמעט אדם בישראל שלא גיבש עמדה. אחת מעובדות בית המשפט תמכה בנשיא לשעבר טרם הכרעת הדין. "גדלנו יחד בקריית מלאכי", היא מספרת, "אין לי ספק שהוא ייצא זכאי".

ויש מי שעדיין לא השתכנע

מחוץ לאולם בית המשפט חיכו לנשיא ארגוני הנשים, שהתארגנו ליום ההכרעה כמו אוהדי קבוצת כדורגל. שלטים מיוחדים, חולצות, ועידכונים שוטפים מהנעשה על המגרש - במקרה הזה אולם הדיונים. "יש דיווחים על זה שבית המשפט לא מקבל את האליבי שלו", דיווחה אחת מהפעילות לחברותיה, שאמרו לה בתגובה - "הלוואי שהוא יורשע".

גם אחרי ההרשעה החד משמעית של בית המשפט בשני סעיפי האונס, עדיין בחוץ נשמעו ויכוחים. "לא יצא צדק, דפקו אותו כי הוא ליכודניק", אמר אחד מנהגי המוניות. וכמו בכל משפט מפורסם גם הפעם ציירו את הנאשם רגע לפני שחורצים את דינו. "הוא נראה נינוח מבחינה מסוימת ואפילו היה לו חיוך ממזרי", אמר הצייר.

להכרעת הדין המלאה

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשייגזר עונשו של קצב? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט 

הנשיא אנס - סיקור מיוחד:

הנשיא לשעבר קצב הורשע באונס ועבירות מין

התובעת במשפט: "זה לא יום שמח"

משפחת קצב: "נמשיך להילחם"

הפגנות נגד קצב מחוץ לבית המשפט

א' מבית הנשיא: "מאושרת מההחלטה"

כתב האישום: מדינת ישראל נגד משה קצב