הערכה: בתוך חודשיים - קצב יהפוך לאסיר

הכרעת הדין הוקראה היום והכניסה מדינה שלמה לטלטלה - נשיא המדינה לשעבר הוא עבריין מין מורשע. ההערכות הן כי כעת ביהמ"ש ייתן לקצב זמן קצר להתארגנות לפני גזר הדין. בנו של קצב: "מצבו קשה"

משה קצב ככל הנראה יחליט לערער על פסק הדין הקשה שהתקבל בעניינו, הבוקר. זאת, למרות שסיכוייו של ערעור כזה להתקבל - קלושים ביותר. בית המשפט העליון נוהג להתערב במקרים בהם יש ספק באשר למהימנות גרסאות המעורבים - אך במקרה הזה בית המשפט קבע כי גרסת המתלוננות אמינה. קשה להאמין שבית המשפט המחוזי יהפוך את החלטתו של בית המשפט המחוזי.

השופט קרא ביקש בתום הדיון היום כי הטיעונים לעונש יינתנו עוד החודש, וההערכות הן כי בית המשפט יפסוק גזר דין שתואם את פסק הדין החמור שניתן. במובן הזה, אם משווים זאת למקרים דומים - ייתן בית המשפט למשה קצב כמה ימים להתארגן, והוא לא יועבר לתא המאסר כאחרון העבריינים. במקרה הזה - ניתן להעריך כי בתוך חודשיים משה קצב יהיה אסיר במדינת ישראל.

בביתו של קצב ספונה הערב כל משפחתו. חברי המשפחה שיוצאים מהבית מספרים על אווירה קשה ומצב רוח ירוד מאוד של קצב. בנו שיצא מהבית סיפר כי מצבו של אביו לא פשוט וכי הוא מקווה לימים טובים יותר.

"מהרגע הראשון רצו להרשיע אותי"

הערב הגיב קצב לראשונה להרשעתו בבית המשפט. "אני מרגיש זדון, כוונת זדון. מהרגע הראשון הרגשתי שרוצים להרשיע אותי, שהם מושפעים מהאווירה הציבורית", אמר למקורביו.

"זה התבטא גם בסגנון ניהול המשפט, היה יחס נוקשה מאוד כלפיי, הייתה קשיחות, קבעו לי סדר יום מאוד אינטנסיבי של דיונים.השופטים היו נגד בקשות שלי, כאילו אני נוהג בתחמנות, כאילו יש לי כוונה נסתרת, כאילו הם רוצים ללמד אותי לקח", אמר עוד.

"לא האמנתי שיהיה פסק דין כל כך גורף ומוחלט, ודווקא ההרשעה המוחלטת מראה את המגמתיות הזו", הוסיף נשיא המדינה לשעבר. "הייתה הרגשה לאורך המשפט שהכל נקבע מראש, ושעשינו הצגה כדי שזו תיראה דמוקרטיה. הקשו עליי בכל נקודה ונקודה, והתעלמו לחלוטין מסתירות בדברי המתלוננות".

להכרעת הדין המלאה

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשייגזר עונשו של קצב? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט 

הנשיא אנס - סיקור מיוחד:

הנשיא לשעבר קצב הורשע באונס ועבירות מין

התובעת במשפט: "זה לא יום שמח"

משפחת קצב: "נמשיך להילחם"

הפגנות נגד קצב מחוץ לבית המשפט

א' מבית הנשיא: "מאושרת מההחלטה"

כתב האישום: מדינת ישראל נגד משה קצב