קצב למקורביו: "מהרגע הראשון רצו להרשיע אותי"

משה קצב, נשיא לשעבר ועבריין מין מורשע בהווה, יצא מהכרעת הדין בתחושות קשות. למקורביו אמר כי הוא מרגיש שהייתה כוונת זדון: "לא האמנתי שיהיה פסק דין כל כך גורף ומוחלט, התעלמו לחלוטין מסתירות בעדויות"

ספון בביתו מאז ניתנה הכרעת הדין, מגיב הערב לראשונה נשיא המדינה לשעבר משה קצב להרשעתו בבית המשפט. "אני מרגיש זדון, כוונת זדון. מהרגע הראשון הרגשתי שרוצים להרשיע אותי, שהם מושפעים מהאווירה הציבורית", הוא אומר למקורביו.

"זה התבטא גם בסגנון ניהול המשפט, היה יחס נוקשה מאוד כלפיי, הייתה קשיחות, קבעו לי סדר יום מאוד אינטנסיבי של דיונים.השופטים היו נגד בקשות שלי, כאילו אני נוהג בתחמנות, כאילו יש לי כוונה נסתרת, כאילו הם רוצים ללמד אותי לקח", אמר עוד.

"לא האמנתי שיהיה פסק דין כל כך גורף ומוחלט, ודווקא ההרשעה המוחלטת מראה את המגמתיות הזו", הוסיף נשיא המדינה לשעבר. "הייתה הרגשה לאורך המשפט שהכל נקבע מראש, ושעשינו הצגה כדי שזו תיראה דמוקרטיה. הקשו עליי בכל נקודה ונקודה, והתעלמו לחלוטין מסתירות בדברי המתלוננות".

א' ממשרד התיירות - הדפה את הנשיא

כבוד מפוקפק נפל בחלקה של מדינת ישראל היום, כשנשיאה השמיני הורשע הבוקר במעשי אונס ובמעשים מגונים ובכך הפך לעבריין מין מורשע. בית המשפט התכנס ל-64 ישיבות בנושא שתועדו ב-7,792 עמודי פרוטוקול, ועיון מעמיק בהכרעת הדין הארוכה שהוקראה היום מגלה פרטים מביכים ביותר על מי שהיה שר התיירות ונשיא המדינה.

השופטים קיבלו את גירסתה של א' ממשרד התיירות, שסיפרה כי כשלושה-ארבעה חודשים לאחר תחילת עבודתה, לאחר תום אירוע המוני כלשהו שהתקיים בגני התערוכה או בפארק אחר, נכנסה למשרדו של קצב לאחר שביקש שתתלווה אליו. וכך נכתב בהכרעת הדין:

"משנכנסו למשרד, כך אירע: א' התיישבה על אחד הכיסאות, הנאשם התיישב לידה והחל לגעת בה. בין השניים התפתח מאבק כשהנאשם מושך את מכנסיה למטה והיא שבה ומושכת אותם כלפי מעלה. בשלב מסוים מצאה עצמה א' ישובה על רצפת המשרד, ומיד לאחר מכן הגיעה למצב של שכיבה: אני כל הזמן נאבקתי ואמרתי שאני לא רוצה, די, במלים קטנות לא בצעקות, די תפסיק, אני לא מעוניינת..אני לא רוצה, ניסיתי להתנגד עם הגוף שלי ואז הוא, אני לא זוכרת בדיוק באיזה שלב..." החדיר את איבר מינו לתוכה".

"א' העידה כי האירוע בלשכה התרחש לא יותר מאשר 10-15 דקות, וכי האונס נקטע באיבו בלא שהנאשם הגיע לפורקן, מהסיבה "או שהדפתי אותו או שהסתובבתי, אני לא זוכרת בדיוק איך זה נגמר".

קצב אונס במלון

א' סיפרה אירוע האונס הנוסף במלון התרחש כחודשיים לאחר האונס בלשכה. היה זה בשעות אחר הצהריים באחד הימים בהם עבד הנאשם בלשכה בי-ם, עת אמר לה כי ברצונו לנוח בבית מלון. וכך נכתב בהכרעת הדין:

"א' הזמינה עבורו חדר במלון פלאזה בי-ם, וכמתוכנן, הצטרפה אליו כעבור זמן מה, במטרה לעבור על מסמכים שונים ולהשלים את העבודה לאותו היום. א' סיפרה כי בהגיעה לבית המלון, טלפן אליה הנאשם ואמר לה כי טרם סיים להתארגן, וכי הוא מבקש שתעלה לחדרו. משסברה כי מדובר בכמה דקות, אמנם כך עשתה".

"א' עלתה לקומה המתאימה, הקישה על הדלת, זו נפתחה ומשנכנסה לחדר הבחינה כי הנאשם לובש חולצה ארוכה, אך ללא מכנסיו. א', שנבוכה מן המעמד, התיישבה על קצה המיטה בחדר והסיטה את מבטה מהנאשם, בסוברה שמיד ילבש את מכנסיו והם יצאו ללובי. חרף זאת, ניגש אליה הנאשם ונצמד אליה מלפנים, כשהיא מנסה להתרחק, והוא ממשיך בהתקרבותו".

"א' נפלה על המיטה, הנאשם גהר מעליה ומשך במכנסיה והצליח להסירם, פישק את רגליה וחדר אליה. אף כאן לא הגיע הנאשם לפורקן מיני, משקודם לכן הצליחה א' להודפו מעליה".

להכרעת הדין המלאה

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשייגזר עונשו של קצב? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט 

הנשיא אנס - סיקור מיוחד:

הנשיא לשעבר קצב הורשע באונס ועבירות מין

התובעת במשפט: "זה לא יום שמח"

משפחת קצב: "נמשיך להילחם"

הפגנות נגד קצב מחוץ לבית המשפט

א' מבית הנשיא: "מאושרת מההחלטה"

כתב האישום: מדינת ישראל נגד משה קצב