התובעת במשפט: "זה לא יום שמח"

נשיא המדינה לשעבר משה קצב הורשע הבוקר בשני סעיפי אונס ובשורת עבירות מין. התובעת במשפט, עורכת הדין רונית עמיאל, אמרה מיד לאחר הכרעת הדין כי מדובר ב"אות כבוד לדמוקרטיה הישראלית", והוסיפה מסר לקורבנות עבירות מין: "אם ניצלו אתכם - אל תשתקו"

"זה לא יום שמח ולא יום קל, אבל זהו אות כבוד לדמוקרטיה הישראלית" – כך, ללא חיוך על שפתיה, הגיבה התובעת במשפט קצב, עורכת הדין רונית עמיאל, על הרשעתו של הנשיא לשעבר בשורת עבירות מין חמורות.

עו"ד עמיאל ניהלה את התיק מטעם הפרקליטות יחד עם עו"ד נסים מרום. השניים החליפו את עו"ד אירית באומהורן, שפרשה מהתיק בעקבות החלטת היועץ המשפטי לשעבר מני מזוז על השמטת האישומים באונס של א' מבית הנשיא.

"אנחנו נמצאים לפני מעמד הטיעון לעונש ולכן לא נרחיב", אמרה עו"ד עמיאל. "אני מבקשת לפנות למתלוננות: הציבור מכיר אתכן כאותיות נטולות שם, נטולות אישיות, אבל אנחנו ראינו אתכן עוברות באומץ, בנחישות, בנכונות לחזור ולעסוק באירועים קשים וכואבים שחוויתן. אנחנו מצדיעים לכן היום ואנו סוברים שהמסר הוא לקורבנות: אם ניצלו אתכם - אל תשתקו".

התובעת הוסיפה: "בית המשפט הרשיע היום את מי שהיה נשיא מדינת ישראל ושר בממשלותיה בעבירות מהנקלות שבספר החוקים.  זה לא יום שמח או קל, אבל הוא מלמד על הכוח שיש לדמוקרטיה הישראלית, שגם שועי עולם וגם נשיאים, כאשר קיים צורך להביאם לבירור פלילי בבית המשפט, הם יובאו. עצם קיום ההליך הזה הוא אות כבוד לדמוקרטיה הישראלית".

"א' מאושרת מההחלטה"

בין האנשים שהקשיבו בדריכות להכרעת הדין של נשיא המדינה לשעבר משה קצב, הייתה גם א' מבית הנשיא - אחת המתלוננות העיקריות נגדו ומי שחשפה את הפרשה בעדותה. עדותה הקשה של א' לא נכנסה בסופו של דבר לכתב האישום המתוקן נגד קצב, אך היום, עם הרשעתו של קצב בשני סעיפי אונס ובכל עבירות המין שבהן הואשם, הפרשה מבחינתה הסתיימה.

"א' ממש נושמת לרווחה, פעילות של עשור הגיע לקיצה", אמר חברה של א', ירון ארמוזה, שליווה את א' במהלך הפרשה כולה. "לאורך כל הדרך היא נתמכה על ידי המשפחה, היא מאושרת שהצדק יצא לאור. זה יום עצוב למדינה בסך הכל, אבל זה מעודד נשים בישראל לאזור אומץ, לצאת החוצה ולא להרגיש אשמות, זה מה שא' אמרה הרבה שנים", הוסיף.

"היא בסערת רגשות, ומאוד קשה לה", ציין ארמוזה. "אנחנו כולנו צריכים לחבק אותה ולתת לה את הכוח. האבסורד בפשעים האלה הוא שהקורבן צריך להסתתר ולהרגיש אשם בעוד הנאשם מסתובב חופשי, לוחץ ידיים לאנשים בקריית מלאכי ומכנס מסיבות עיתונאים".

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשייגזר דינו של קצב? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

הנשיא אנס - סיקור מיוחד:

הנשיא לשעבר קצב הורשע באונס ועבירות מין

משפחת קצב: "נמשיך להילחם"

הפגנות נגד קצב מחוץ לבית המשפט

א' מבית הנשיא: "מאושרת מההחלטה"

כתב האישום: מדינת ישראל נגד משה קצב

 

השתלשלות פרשת משה קצב

מאחורי הקלעים של חושף פרשת קצב