זוכרים? נאום האימים של משה קצב

פרשת משה קצב ידעה מספר רגעי שיא בשנים האחרונות, אך אחד הרגעים הזכורים ביותר הוא נאום "אני מאשים" שנשא הנשיא לשעבר בחודש מרץ בשנה שעברה. כשהוא מתעלם מהפצרות יועציו עמד קצב על הפודיום במשך שעתיים וחצי ותקף את היועץ המשפטי לממשלה, את המתלוננות ואת התקשורת. בואו להיזכר

אחד מרגעי השיא של פרשת קצב היה בחודש מרץ בשנת 2009, אז החליט נשיא המדינה לשעבר לצאת בנאום לאומה, במתנ"ס בקריית מלאכי. במשך לא פחות משעתיים עמד קצב מאחורי הפודיום והאשים: "המערכת היתה נחושה להפליל אותי בכל מחיר".

שידור חי: יום הדין של הנשיא לשעבר קצב

במהלך נאומו של קצב הוא תקף את היועץ המשפטי לממשלה לשעבר מני מזוז, את המתלוננות נגדו ואף את אמצעי התקשורת. יועציו השונים העבירו לו פתקים במהלך דבריו בתחינה שיסיים את דבריו, אך הוא לא נענה להפצרותיהם והמשיך בנאומו.

בין דבריו אמר קצב: "חבל התלייה שלי הוא חבל ההצלה של מני מזוז". עוד הוסיף: "אני מצטער שפניתי למני מזוז, הוא פעל בפזיזות ובהתלהבות. תוך שלושה ימים הוא חושף את הסיפור לתקשורת, למרות שתפקידו מחייב לשמור על סודיות, ותוך חמישה ימים מקים צוות חקירה מיוחד שנועד לבדוק את הרכילויות והשמועות שיש ברחוב נגד משה קצב".

על המתלוננת א' ממשרד התיירות אמר: "היא חיפשה כל דרך לפגוע בי. שמעו אותה אומרת שהיא תגיד שהטרדתי אותה, ושאם תצטרך לשקר כדי להפיל אותי, היא תשקר". לבסוף סיים את דבריו כשאמר: "הנשיא השמיני של מדינת ישראל לא יורשע בפלילים".

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשייגזר דינו של קצב? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

הנשיא אנס - סיקור מיוחד:

הנשיא לשעבר קצב הורשע באונס ועבירות מין

התובעת במשפט: "זה לא יום שמח"

משפחת קצב: "נמשיך להילחם"

הפגנות נגד קצב מחוץ לבית המשפט

א' מבית הנשיא: "מאושרת מההחלטה"

כתב האישום: מדינת ישראל נגד משה קצב