בשל שביתת הפרקליטים: טל מור ישוחרר למעצר בית

משפטו של הנהג הנאשם בהריגתו של רוכב האופניים שניאור חשין והפקרתו למוות עדיין לא נפתח. היום, אחרי שלוש דחיות בגלל שביתת הפרקליטים, הורה בית המשפט המחוזי בפ"ת לשחררו למעצר בית. עם זאת, שחרורו של מור עוכב עד להחלטת בית המשפט העליון בערעור שתגיש הפרקליטות

טל מור, הנהג המואשם כי דרס למוות והפקיר את רוכב האופניים שניאור חשין, ישוחרר למעצר בית בהוראת בית המשפט המחוזי בפתח תקווה, זאת בעקבות אי הגעת נציגי התביעה בשל שביתת הפרקליטים. השחרור למעצר בית כפוף לערעור שיוגש לבית המשפט העליון.

כבר בשבוע שעבר דרש מור באמצעות פרקליטתו עו"ד תמי אולמן להשתחרר ממעצרו, בשל שביתת הפרקליטים המתמשכת. בית המשפט החליט אז לדחות את קבלת ההחלטה עד לסוף החודש, והיום פרסם את החלטתו. עו"ד אולמן אמרה לחדשות 2 באינטרנט כי "התביעה ביקשה דחייה ועכשיו מחכים שהעליון יקבע מועד חדש לדיון".

המשפט נדחה עד כה 3 פעמים

משפטו של מור מתעכב עד כה בגלל שביתת הפרקליטים. הסעיף שבגללו ביקשה עו"ד תמי אולמן, פרקליטתו של מור, לשחררו בשל חלוף הזמן ממעצרו ועד המשפט, שטרם נפתח.

המשפט אמור היה להיפתח ב-29 בנובמבר, אך עד כה נדחה שלוש פעמים. בכל פעם נציגי הפרקליטות לא הגיעו בגלל השביתה. למרות זאת, בדיון הקודם בבקשה החליט בית המשפט המחוזי בפתח תקווה לדחות את ההחלטה בשבועיים.

"אנחנו לא תופסים טרמפ על שביתת הפרקליטים", הבהירה עו"ד אולמן בראיון לערוץ החדשות בדיון הקודם בעניינו של מור. "אם משפט לא מתחיל או מתחיל ונתקע אפשר להגיש בקשה לשחרר את העצור. טל מור יושב שלושה חודשים ועוד לא התחיל המשפט. קשה לי לקבל את זה".

"אנחנו מדברים על עשרות עדים שצריכים להופיע, זה משפט ארוך ביותר. אין עכשיו מגעים בין האוצר לפרקליטות - אז בוודאי זה ייקח עוד הרבה זמן", הוסיפה אז בראיון.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק