הפרקליטים דחו הצעה ל-8% תוספת לשכרם

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי, חשב שההצעה שהגיש הערב לוועד הפרקליטים עשויה לסיים את השביתה הארוכה. אך הוא התבדה: הפרקליטים סירבו לקבל 8% תוספת לשכרם, ואת ראש ביה"ד לעבודה השופט סטיב אדלר, כמתווך

מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי הציג הערב לנציגי הפרקליטים הצעת פשרה שגיבש בניסיון לסיים את השביתה. על פי ההצעה, הפרקליטים ישובו לעבודה באופן מיידי, ובתמורה יקבלו תוספת של 12.5%. לפרקליטים לא לקח זמן רב לדחות את ההצעה על הסף.

מתוך 12.5%, 8% אמורים היו להגיע כתוספת שכר, ועוד 4% ככיסוי הוצאות רכב וטלפון. מנכ"ל משרד ראש הממשלה הציע גם שסטיב אדלר, נשיא בית הדין הארצי לעבודה לשעבר, כבורר בין הפרקליטים לבין האוצר.

מארגון הפרקליטים השובתים נמסר בתגובה כי "חבל שזאת ההצעה שבחר מר גבאי להעביר להחלטת ראש הממשלה. הוא יודע היטב שהארגון אינו יכול לסיים שביתה בת 42 ימים, שבהם לא נוהל קצה קצהו של משא ומתן, בהצעה שנדחתה על ידו זה מכבר".

עוד נמסר כי, "אנחנו מקווים שראש הממשלה לא ייתן ידו לניסיון לשבור את השביתה במקום להורות על ניהול משא ומתן. אנחנו מצפים מראש הממשלה שיתערב לצורך פיתרון המשבר כפי שהבטיח ולא יהיה אדיש לכאוס במערכת המשפטית שנגרם עקב התנהלות האוצר".

"לא רואים סוף לשביתה"

"ראש הממשלה צריך לנסות ולפתור את הסוגיה בינינו לבין האוצר" - כך אמר השבוע מזכיר ארגון הפרקליטים גדי שילה. "חשבנו שזה ייקח הרבה זמן, עוד יותר ממה שעברנו עד כה", הוסיף שילה שהודיע על החמרה בקריטריונים של ועדת החריגים שלא תאפשר הופעת פרקליטים מטעם המדינה בדיונים משפטיים שלא עוסקים בתיקים חמורים.

"הציבור מבין את מצבנו ולא מעביר עלינו ביקורת", אמר. "הציבור מבין שמי שאחראי לשביתה הזו הוא משרד האוצר". בהמשך דבריו תקף מזכיר ארגון הפרקליטים את הממונה על השכר באוצר, וטען כי הוא לא הסכים לדבר איתם כפי שראוי. "ידיו לא היו נקיות במהלך השיחות איתנו - מן הראוי שיתייחסו אלינו ברמה האנושית המינימלית".

ביום חמישי תימסר הכרעת הדין במשפטו של משה קצב, ושילה מעריך שלא תהיה פגיעה בהליך המשפטי. "כרגע, במידה והשביתה תמשך עד ליום חמישי אנחנו לא נופיע לדיון", הצהיר, "אני לא עוסק בתחום הפלילי אך להערכתי המשפט ימשיך להתנהל כסדרו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק