ביהמ"ש המדינה תפצה חסר בית ב-110 אלף שקלים

מארק קוזניצוב ישב ב-2005 לא פחות מ-13 חודשים במעצר, על רצח שלא ביצע. לאחר שזוכה דרשה עורכת דינו של מי שהיה בזמן הרצח חסר בית, פיצוי מהמדינה. היום, לאחר שלא הגיע נציג מהפרקליטות לדיון, אושר הפיצוי - בגובה 110 אלף שקלים

חסר בית. ארכיון (רויטרס)

כבר לא חסר בית: בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע היום כי מארק קוזניצוב, מחוסר דיור שהואשם ב-2005 ברצח מחוסר דיור אחר, יפוצה ב-100 אלף שקלים. זאת לאחר שהוכח כי לא היה לו כל קשר לנרצח - פרט לכך שישן על ספסל סמוך לו בתל אביב.

קוזניצוב ישב במהלך המשפט יותר משנה במעצר, וזוכה בסופו של דבר, עוד ב-2005, מחמת הספק. בית המשפט קבע בזמנו שחשד המשטרה ביחס למעורבותו ברצח התעורר רק בגלל ששכב כאמור על ספסל סמוך, אך פרט לעובדה זו לא היה כל קשר בין המנוח, אלכסנדר באסוב, לבין קוזניצוב.

בקלטות החקירה שהוצגו במשפט נראו החוקרים אומרים לו שוב ושוב שהוא אשם וכי נמצאו טביעות אצבע ו"התיק סגור", ולבסוף נשבר קוזניצוב והודה במעשה.

היום, לבקשתה של עורכת הדין שמונתה לקוזניצוב מטעם הסנגוריה הציבורית עו"ד לירן פרידלנד, החליט בית המשפט שהמדינה תפצה את קוזניצוב בסכום האמור. בגלל שביתת הפרקליטים, איש מטעם המדינה לא התייצב לדיון, לכן לא היה מי שיתנגד לבקשה - והיא אושרה.

מטעמו של קוזניצוב, שכיום עובד בבנייה, נמסר כי הכסף יילך כעת ברובו לכיסוי חובותיו. מטעם פרקליטתו נמסר כי "אין די בסכום הזה, או בכל סכום כסף לפצות אדם שישב 13 חודש במעצר על לא עוול בכפו, לקה בליבו ונפגע שמו הטוב. עם זאת, אנחנו שמחים שבית המשפט הכיר בזכותו לפיצוי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק