מזכיר ארגון הפרקליטים: "לא רואים סוף לשביתה"

מזכיר ארגון הפרקליטים גדי שילה תוקף את התנהלות האוצר במהלך המו"מ המתנהל עמם מזה חודש וחצי, ומסביר כי רק גורם אחד יכול להביא לתום השביתה - ראש הממשלה בנימין נתניהו. במקביל הודיע שילה כי הפרקליטים לא יתייצבו למתן פסק הדין במשפט קצב

"ראש הממשלה צריך לנסות ולפתור את הסוגיה בינינו לבין האוצר" - כך אמר הבוקר מזכיר ארגון הפרקליטים גדי שילה. "חשבנו שזה ייקח הרבה זמן, עוד יותר ממה שעברנו עד כה", הוסיף שילה שהודיע על החמרה בקריטריונים של ועדת החריגים שלא תאפשר הופעת פרקליטים מטעם המדינה בדיונים משפטיים שלא עוסקים בתיקים חמורים.

"הציבור מבין את מצבנו ולא מעביר עלינו ביקורת", הוסיף שילה. "הציבור מבין שמי שאחראי לשביתה הזו הוא משרד האוצר". בהמשך דבריו תקף מזכיר ארגון הפרקליטים את הממונה על השכר באוצר, וטען כי הוא לא הסכים לדבר איתם כפי שראוי. "ידיו לא היו נקיות במהלך השיחות איתנו - מן הראוי שיתייחסו אלינו ברמה האנושית המינימלית".

ביום חמישי תימסר הכרעת הדין במשפטו של משה קצב, ושילה מעריך שלא תהיה פגיעה בהליך המשפטי. "כרגע, במידה והשביתה תמשך עד ליום חמישי אנחנו לא נופיע לדיון", הצהיר, "אני לא עוסק בתחום הפלילי אך להערכתי המשפט ימשיך להתנהל כסדרו".