המו"מ נכשל: שביתת הפרקליטים תימשך

למרות ניסיונות התיווך של יו"ר ההסתדרות עופר עיני, פוצץ אמש המו"מ בין האוצר לוועד הפרקליטים, זמן קצר בלבד לאחר שהחל. נכון לעכשיו לא נקבע דיון נוסף. האוצר והפרקליטים מאשימים בחריפות זה את זה בכישלון המו"מ. המדינה לא תגיש ערעור על עונשו של צחי הנגבי

אמש הסתיימה ללא תוצאות פגישה נוספת בין פרקליטי המדינה השובתים, לבין האוצר. הפגישה התקיימה בלשכת יו"ר ההסתדרות, עופר עיני. מההסתדרות נמסר כי "נציגי הפרקליטים ונציגי משרד האוצר לא הגיעו לפתרון מוסכם".

ממשרד האוצר נמסר כי המפגש הסתיים ללא תוצאות, בגלל שהפרקליטים העלו את דרישותיהם מעבר למה שכבר הציגו. מארגון פרקליטי המדינה נמסר כי הטענה הזאת שקרית וכי אנשי האוצר לא הסכימו לזוז מעמדתם הידועה מזה חודש והתנהגו בצורה מבזה. הפרקליטים הבהירו שהשביתה נמשכת כרגיל.

היועץ המשפטי לממשלה ויינשטיין ופרקליט המדינה לדור הודיעו אמש בכנס באילת, שלא יגישו ערעור בעניין הנגבי בגלל השביתה. מחר יסתיימו 45 הימים שבמהלכם ניתן לערער על גזר הדין של הנגבי, והשניים לא התייחסו הערב לאפשרות שיבקשו ארכה.

אביב בן בסט ביקש להשתחרר בגלל השביתה

אחרי שגרמה כבר לשחרורם אל החופש של עשרות חשודים בפלילים, שביתת הפרקליטים כמעט וגרמה אתמול לזיכויו של נאשם ברצח.

שופט בית המשפט המחוזי בפתח תקווה דחה היום את הדיון במשפטו של אביב בן בסט, הנאשם ברצח רועי ברינג בראשית השנה, וסירב לפנייתו של עורך דינו של בן בסט, אשר חן, לזכות את מרשו בטענה שנעשה לו עוול ובגלל שביתת הפרקליטים נדחה משפטו שוב ושוב. "יש מספיק מועדים לדון בתיק, אין מקום לשחררו", טען השופט.

מחוץ לאולם בית המשפט התפתח עימות בין משפחתו של ברינג, שהזדעזעה לדעת כי הנאשם מבקש להשתחרר בגלל שביתת הפרקליטים. משפחתו של ברינג, שידעה על כוונת עורכי הדין, הגיעה לבית המשפט ותקפה את הפרקליט ואת הנאשם ברצח. "יש פה צדק", צעקו בני המשפחה על עו"ד חן. "איך אתה יכול להגיד שמגיע לו פרס? אתה נותן לו פרס כי הוא היה כל כך טוב".

אמו של ברינג, ירדנה, זעמה על עו"ד חן: "אתה מדבר על שחרור רוצח? מה עם מצלמות האבטחה שמראות שהוא לקח סכין? זה לא מספיק ראיות? בשביל מה הוא הוציא סכין, כדי לשחוט תרנגולת?". טלי אייזנברג, עורכת דינה של המשפחה התובעת ממרכז נגה, הקרייה האקדמית קריית אונו, אמרה בתום הדיון: "שמחנו על כך שהשופט החליט שלא לזכות את הנאשם. אנחנו מקווים שהמשפט יימשך במהירות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק