הרוצח ביקש זיכוי - המשפחה תקפה את עורך הדין

שביתת הפרקליטים כמעט והביאה היום לשחרורו של אביב בן בסט, הנאשם ברצח רועי ברינג ז"ל בתחילת השנה. השופט דחה את בקשת פרקליטיו לזכותו בהיעדר נציגי התביעה, אבל במשפחתו של ברינג זעמו על עורך דינו של הנאשם שניסה לנצל את השביתה ולהביא לשחרור מרשו. צפו בעימות בין כתלי בית המשפט

אחרי שגרמה כבר לשחרורם אל החופש של עשרות חשודים בפלילים, שביתת הפרקליטים כמעט וגרמה היום לזיכויו של נאשם ברצח.

שופט בית המשפט המחוזי בפתח תקווה דחה היום את הדיון במשפטו של אביב בן בסט, הנאשם ברצח רועי ברינג בראשית השנה, וסירב לפנייתו של עורך דינו של בן בסט, אשר חן, לזכות את מרשו בטענה שנעשה לו עוול ובגלל שביתת הפרקליטים נדחה משפטו שוב ושוב. "יש מספיק מועדים לדון בתיק, אין מקום לשחררו", טען השופט.

מחוץ לאולם בית המשפט התפתח עימות בין משפחתו של ברינג, שהזדעזעה לדעת כי הנאשם מבקש להשתחרר בגלל שביתת הפרקליטים. משפחתו של ברינג, שידעה על כוונת עורכי הדין, הגיעה לבית המשפט ותקפה את הפרקליט ואת הנאשם ברצח. "יש פה צדק", צעקו בני המשפחה על עו"ד חן. "איך אתה יכול להגיד שמגיע לו פרס? אתה נותן לו פרס כי הוא היה כל כך טוב".

אמו של ברינג, ירדנה, זעמה על עו"ד חן: "אתה מדבר על שחרור רוצח? מה עם מצלמות האבטחה שמראות שהוא לקח סכין? זה לא מספיק ראיות? בשביל מה הוא הוציא סכין, כדי לשחוט תרנגולת?". טלי אייזנברג, עורכת דינה של המשפחה התובעת ממרכז נגה, הקרייה האקדמית קריית אונו, אמרה בתום הדיון: "שמחנו על כך שהשופט החליט שלא לזכות את הנאשם. אנחנו מקווים שהמשפט יימשך במהירות".

בתוך האולם הודיע השופט כי יש לדחות הדיון משום שמדובר בתיק רצח.

לקח סכין מטבח - ודקר את ברינג למוות

בפברואר השנה, כחודש לאחר הרצח, עצרה המשטרה שישה חשודים ברצח ברינג ז"ל. מחקירת המשטרה, עליה הוטל בתחילה צו איסור פרסום, עולה כי בערב הרצח התפתחה קטטה בתוך האולם, שבמסגרתה סטר אחד האורחים לאורח אחר במהלך ויכוח שפרץ ביניהם.

קבוצת החוגגים, ששתו לא מעט אלכוהול, יצאו מהאולם כדי להמשיך בקטטה בחניון גן האירועים. ברינג, שהאולם שייך למשפחתו ושימש כמנהל האירועים של המקום, הכיר את הניצים שהתגוררו בשכונתו בפתח תקווה, הוא התערב בקטטה ואמר להם: "תפסיקו, אתם עושים בושות".

אביב בן בסט, תושב פתח תקווה, בן 20, החשוד המרכזי ברצח, הודה ושיחזר את המעשה. בן בסט שעובד בחברת YES כמתקין, אינו מוכר למשטרה. הוא הגיע לאולם כאורח בחתונה. בחקירתו סיפר כי שבמהלך הקטטה הוא רץ לתוך אולם האירועים, נטל מהמטבח סכין ארוך מסוג ויקטוריוקס, החביא אותו מאחורי גבו, רץ החוצה ודקר את ברינג שתי דקירות בפלג גופו העליון.

לאחר חקירה ממושכת של החשוד בן בסט, הוא הודה לבסוף במיוחס לו. טען כי במהלך הקטטה, חש מאוים לאור ממדי גופו הצנום ורצה להגן על עצמו וזאת למרות שלא היה, לטענתו, כלל צד בקטטה. בסיום חקירתו ביצע החשוד שחזור מפורט ואף אותרו ונתפסו בגדיו המגואלים בדם הקורבן.

עדת הראייה: לא הבנתי מה קורה

אלה רפאלוב שהייתה בין המוזמנים לחתונה בגן האירועים "גני דל וינו" הפכה ברגע לעדת ראיה לרצח המזעזע. בראיון לתכניתנו "שש" עם עודד בן עמי סיפרה אז על רגעי האימה: "פתאום מישהו נשכב ולא הבנתי מה קורה". 

"ראיתי שיש שני בחורים ככה חיבקו אחת את השני חשבתי שהם מדברים.. הם יצאו והלכו רחוק", משחזרת רפאלוב את השתלשלות הדברים בזמן שיצאה רגע מחוץ למתחם הגן. "אני רציתי להיכנס בחזרה ופתאום אני רואה בחורים צעירים רצים הם התחילו להרביץ אחת לשני", היא מספרת. 

"היה בלגן וצעקתי 'זה לא בסדר, באתם לחתונה, איך אתם יכולים לעשות ככה בחתונה?!'", מוסיפה רפאלוב. "פתאום מישהו נשכב ולא הבנתי מה קורה", היא אומרת. רק אחר כך התברר כי זהו היה רועי שנדקר על ידי המתפרעים.

"הייתי בטוח שהוא הולך הביתה"

עדי דהן, גיסו של ברינג, מספר כי הרצח שאירע פשוט בלתי נתפס עבורו. "תמיד שיש חתונות של זוגות צעירים, עד גיל 22, יש בדרך כלל מספר אנשים בעייתים", הוא מתוודה. הוא מספר כי לרוב יש מאבטחים באולם שמזהים חוגגים אלימים, משתלטים עליהם ומוציאים אותם ישר מחוץ לכותלי האולם.

"הייתי בטוח שהוא הולך הביתה", מספר דהן, ומסביר כי היה משוכנע שגיסו עזב את המקום וחזר לאשתו וילדיו הקטנים. "הוא איש מדהים, הוא זן נדיר, תמיד הוא נחמד, תמיד הוא בסדר, תמיד הוא אוהב לעזור", מספר דהן על רועי שאיבד את חייו בזמן שניסה לעזור לאחרים.

עם היוודע האסון התכנסו בני משפחתו וחבריו של ברינג בביתו, וניסו לנחם את האלמנה שנשארה לבדה עם פעוט כבן שנתיים וחצי ותינוק כבן שבועיים. רק שבוע לפני הרצח, חגגו בני המשפחה את ברית המילה של הפעוט, שכעת יגדל ללא אב.

כתבות נוספות בנושא:

רועי ברינג נרצח שבוע לאחר שחגג לבנו ברית מילה

עדת הראיה לרצח בפתח תקווה משחזרת

בעל אולם אירועים בפתח תקווה נרצח במהלך קטטה