רק שנת מאסר אחת לנהג שנסע בשכרות, עבר באדום - ודרס תינוקת

לפני כחודשיים, בלילה, נסעה משפחת נעים לבית החולים קפלן. הבת התינוקת חשה שלא בטוב. בפנייה למתחם בית החולים התנגש בהם בעוצמה רכבו של גדעון יעקובי, שהיה שיכור ועבר ברמזור אדום. התינוקת נפצעה קשה ועדיין נזקקת לטיפול. היום נגזר דינו לשנת מאסר אחת בלבד

בית המשפט לתעבורה בפתח תקווה גזר היום שנת מאסר אחת בפועל על גדעון יעקובי, בן 50 מגדרה, לאחר שהודה והורשע בכך שנהג בשכרות וגרם לתאונת דרכים קשה, לפני כחודשיים, בה נפצעה קשה תינוקת בת חודשיים. בנוסף החליט בית המשפט לשלול את רישיונו לצמיתות.

בחקירתו במשטרה התברר כי לפני 19 שנה הוא היה מעורב בתאונת דרכים קשה באזור חולדה, כשגם אז הוא נהג תחת השפעת אלכוהול. בעקבות התאונה אז נשלח הנהג לשנת מאסר בפועל ול-10 שנות מאסר על תנאי. אלא שהעונש הזה, כך נראה, לא הרתיע אותו מלשוב ולעלות על ההגה כשהוא שתוי.

השופטת רות רז כתבה בהחלטתה כי "אירוע התאונה הקודמת בה גרם למות בתו של חברו צריך היה לעמוד מול עיניו של הנאשם כל העת, להיצרב בתודעתו גם בחלוף השנים, ולמנוע ממנו לאחוז שוב בהגה בהיותו שיכור. למרות זאת ולמרות שהוטלו על הנאשם עונשי מאסר בפועל ופסילה לתקופה של שנים ארוכות בגין התאונה הרת האסון הקודמת, לא מנע אותו הדבר מלנהוג שוב כשהוא שיכור. הנאשם הינו כ"שור מועד" ויש לנקוט ענישה אשר תרחיקו מנהיגה ותימנע סיכון חיי אדם".

האם: "אין לנו שמחה"

בסוף החודש שעבר, לאחר ההרשעה, אמרה אמה של התינוקת, שעדיין זקוקה לטיפול רפואי אינטנסיבי, לבית המשפט: "היו לנו חיים מושלמים, עכשיו אין לנו לילות, אין לנו שמחה".

בדיון שנערך אז סיפרה אמה של הילדה, ליאת נעים בת ה-23, על תאונת הדרכים ששינתה את חיי משפחתה. לדבריה, בעלה נהג ברכב והיא ישבה לצד בתה במושב האחורי, וכאשר פנו שמאלה מכיוון אשדוד לבית החולים פגעה בהם מכונית. "הפגיעה הקשה יותר הייתה של הילדה, פינינו אותה לקפלן ואז עשו לה סי.טי. ראש וגילו שיש לה דימומים במוח", סיפרה נעים ומוסיפה: "אחר-כך מצאו לה שבר בגולגולת ושבר בצלע הנחיר שלה".

"נולדה לי ילדה בריאה לחלוטין"

"היום היא בבית בעיכוב התפתחותי כפי גילה. לפי מדדים של טיפת חלב, היא אמורה לעשות דברים לפי גילה אך היא לא עושה אותם בגלל התאונה", סיפרה נעים בעצב. "היא אמורה להחזיק את הראש שלה, להגיב לכל מיני תמונות שמראים לה, מהסי.טי ראש עלה שיש לה פגיעה בחלק במוח שאחראי לראייה".

"נולדה לי ילדה בריאה לחלוטין והיום גם שהיא בבית היא מקבלת תרופה נגד פרכוסים כי יש לה פגיעה במקור האפילפטי במוח", הסבירה האם. "הרופאים אומרים לנו שאי אפשר לדעת מה יהיו השלכות של זה בעתיד לגבי איך היא תלך, איך היא תדבר. הם גם הכינו אותנו כי היא תצטרך לקחת את התרופות של הפרכוסים לכל החיים".

"היא ילדה בת חודש וחצי ומה היא הספיקה בחיים"

נעים אמרה בפני השופטת: "היה לי את החיים הכי טובים שיש, התחתנתי נולדה לי ילדה בריאה, בעלי קודם בעבודה, הכל היה מושלם, הוא קיבל העלאה במשכורת וברגע אחד הקידום שלו ירד מהפרק, העבודה שלו בסימן שאלה, הלילות לא לילות, אני לא יודעת מה יהיה בעתיד".

"נולדה לי ילדה בריאה, היא ילדה בת חודש וחצי ומה היא הספיקה בחיים. אין לנו לילות, אין לנו שמחה, בעלי לא הולך לעבודה כי אני לא יכולה לקום לילדה בלילה. יש לי מרשם מנוירולוג תרופה נגד דיכאון ואני לוקחת את התרופות בלילה ואז אני לא יכולה לקום לילדה בלילה. יש לנו רק דאגה, רק הילדה שלנו מעניינת אותנו וגם זה באי וודאות גם את זה אני לא יכולה לדעת".

רוצים לקבל עוד עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק