בתמורה למו"מ מואץ: הפרקליטים יקלו השביתה

לראשונה מזה כחודש וחצי, ייפתח הבוקר משא ומתן מואץ בין האוצר לוועד הפרקליטים השובת. בתמורה – ועד הפרקליטים יקל את אופי השביתה וישוב לטפל בתיקי פשע חמור. המשא ומתן יתנהל תחת פיקוחו של מזכ"ל ההסתדרות עופר עיני

התקדמות במגעים לסיומה של שביתת הפרקליטים: לראשונה מזה כחודש וחצי ייפתח הבוקר משא ומתן מואץ בין משרד האוצר לוועד הפרקליטים השובת. במקביל, יקל ועד הפרקליטים את אופי השביתה וישוב ויטפל בתיקי פשע חמור.

אתמול נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שר המשפטים, היועץ המשפטי לממשלה ומזכ"ל ההסתדרות עופר עיני בעניין השביתה, וסוכם כי המשא ומתן יתנהל כעת תחת פיקוחו של עיני.

בשבוע שעבר נענה ארגון פרקליטי המדינה להצעת ראש הממשלה לנהל משא ומתן ישיר ואינטנסיבי עם הממונה על השכר במשרד האוצר, בליווי נציגיו של ראש הממשלה. נציגי הפרקליטים השובתים הסכימו להקל בשביתה מיד עם פתיחת המשא ומתן.

בשלב זה מתכוונים הפרקליטים לשוב להופיע בתיקי שוד, הצתה ועבירות סמים חמורות. זאת, בתמורה להבטחתו של ראש הממשלה לדון בתנאי ששכרם, אותו הם דורשים להעלות ב-24%.

יותר מ-1,000 הליכים משפטיים נדחו בגלל השביתה

בעקבות השביתה לא הופיעו בפרקליטות מחוז המרכז, אחת מהעמוסות בארץ מבחינת תיקים פליליים, ב-357 תיקים של וועדות שחרורים, 181 ערעורים פליליים, 514 תיקים של גזרי דין, הקראות, גישורים, ובקשות שונות. הפרקליטים לא הופיעו גם ב-116 תיקי מעצרים.

בנוסף, מתחילת השביתה יותר מ-1,000 הליכים אזרחיים ו-83 תיקי הוכחות נדחו פעם אחר פעם. חלק מהתיקים שנדחו מוגדרים כחמורים ביותר, ביניהם תיק הרצח של האחים סודמי, תיק סחיטה באיומים של דרור אלפרון, תיק הדריסה וההפקרה של שניאור חשין על-ידי טל מור - שבעניינו הוגשה בקשה לשחרר אותו למעצר בית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק