ההחלטה נדחתה: טל מור יישאר במעצר

למרות התקווה שבקשתו תאושר בגלל שביתת הפרקליטים המתמשכת, דחה היום שוב ביהמ"ש המחוזי בפ"ת את ההחלטה בעניינו של טל מור, המואשם שדרס למוות את שניאור חשין ז"ל. מור נמצא במעצר ומחכה לפתיחת משפטו - שמתעכב בגלל השביתה. הדיון הבא בנושא יתקיים בסוף החודש

טל מור, הנהג המואשם כי דרס למוות והפקיר את רוכב האופניים שניאור חשין, דרש היום באמצעות פרקליטתו פעם נוספת להשתחרר ממעצרו, זאת בשל שביתת הפרקליטים המתמשכת. בית המשפט החליט, שוב, לדחות את קבלת ההחלטה עד לסוף החודש.

בדיון דרשה פרקליטתו של מור, עו"ד תמי אולמן, לשחררו למעצר בית עד לפתיחת המשפט. המשפט המורכב מתעכב בגלל שביתת הפרקליטים המתמשכת. אולם, כאמור, ביהמ"ש החליט לבחון מה יקרה עם השביתה עד לסוף החודש.

אמש אמרה אולמן לחדשות 2 באינטרנט כי "אני מקווה שיאשרו את הבקשה. בפעם שעברה הבקשה שלנו נדחתה בגלל שהשופטת רצתה לראות מה יהיה עם המשך שביתת הפרקליטים", אמרה עו"ד אולמן, אך הוסיפה כי מאז השביתה נמשכה עוד זמן רב ועדיין לא ניתן לראות את סיומה הקרב.

"לא ראיתי שום הקלה בשביתה", טענה עו"ד אולמן כאשר נשאלה אם ההקלות בשביתת הפרקליטים מקטינות את סיכויי הבקשה להתקבל. "הכריזו על הקלות, אבל בפועל אין שום הקלה וזה שאין הקלות - זה עובד לטובתנו", הוסיפה.

המשפט נדחה עד כה 3 פעמים

הסעיף שבגללו מבקשת עו"ד תמי אולמן לשחרר את מור, טענה שהושמעה גם בדיון הקודם בבקשתו של מור שנדחה, נקרא "עיון חוזר" -זאת בשל חלוף הזמן ממעצרו ועד המשפט, שטרם נפתח.

המשפט אמור היה להיפתח ב-29 בנובמבר, אך עד כה נדחה שלוש פעמים. בכל פעם נציגי הפרקליטות לא הגיעו בגלל השביתה. למרות זאת, בדיון הקודם בבקשה החליט בית המשפט המחוזי בפתח תקווה לדחות את ההחלטה בשבועיים.

"אנחנו לא תופסים טרמפ על שביתת הפרקליטים", הבהירה עו"ד אולמן בראיון לערוץ החדשות בדיון הקודם בעניינו של מור. "אם משפט לא מתחיל או מתחיל ונתקע אפשר להגיש בקשה לשחרר את העצור. טל מור יושב שלושה חודשים ועוד לא התחיל המשפט. קשה לי לקבל את זה".

"אנחנו מדברים על עשרות עדים שצריכים להופיע, זה משפט ארוך ביותר. אין עכשיו מגעים בין האוצר לפרקליטות - אז בוודאי זה ייקח עוד הרבה זמן", הוסיפה אז בראיון.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק