תיק הנגבי: המדינה רוצה לערער - הפרקליטים מסרבים בגלל השביתה

שביתת הפרקליטים כבר הביאה לשחרורם של אנסים, פדופילים וחשודים במעשי אלימות חמורים. לאחר לחץ מתמשך הקלו הפרקליטים את השביתה, אבל כנראה שהערעור על עונשו של צחי הנגבי לא מספיק דחוף. "אנחנו לא רואים הבדל בין פוליטיקאי רם ונישא לבין עניינו של אחרון האזרחים הסובלים מהשביתה", אמרו בארגון הפרקליטים

בעקבות שביתת הפרקליטים, מסרב ארגון פרקליטי המדינה לאפשר את הגשת הערעור מטעם המדינה לבית המשפט המחוזי בירושלים בנוגע לגזר הדין שניתן במשפטו של השר לשעבר צחי הנגבי, שהורשע בפרשת המינויים הפוליטיים במשרד להגנת הסביבה.

הפרקליטים האמונים על התיק בפרקליטות המדינה הגישה בקשה חריגה לארגון הפרקליטים, אך כאמור אלו החליטו לדחות את הדרישה. "אנחנו לא רואים הבדל בין פוליטיקאי רם ונישא לבין עניינו של אחרון האזרחים הסובלים מהשביתה", אמר ל"גלובס" יו"ר ארגון הפרקליטים בועז גולדברג.

בארגון פרקליטי המדינה מתעקשים על סירובם להגיש את הערעור, ומונעים מעוזריו של פרקליט המדינה משה לדור לגבש את הודעת הערעור ולהגישה לבית המשפט. גורמים בפרקליטות אמרו כי במידה שלדור או היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין יחליטו לסיים את הכנת המסמך ולהגישו לבית המשפט, איגוד הפרקליטים לא יראה זאת בעין יפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק