נתניהו ביקש - הפרקליטים יקלו את השביתה

חודש אחרי - ישובו הפרקליטים להופיע בתיקים פליליים חמורים, בעקבות בקשת ראש הממשלה נתניהו. בתמורה, יתנהל מו"מ רציף על תנאיהם - ובהם שכרם. יותר מ-1,000 הליכים משפטיים נדחו בגלל השביתה, עשרות אסירים שוחררו

האם שביתת הפרקליטים לקראת סיום? ארגון פרקליטי המדינה נענה הערב להצעת ראש הממשלה בנימין נתניהו לנהל משא ומתן ישיר ואינטנסיבי עם הממונה על השכר במשרד האוצר, בליווי נציגיו של ראש הממשלה. נציגי הפרקליטים השובתים הסכימו להקל בשביתה מיד עם פתיחת המשא ומתן, וישובו לטפל בתיקים פליליים חמורים.

חודש חלף מאז פרצה השביתה, ובשלב זה מתכוונים הפרקליטים לשוב להופיע בתיקי שוד, הצתה ועבירות סמים חמורות. זאת, בתמורה להבטחתו של ראש הממשלה לדון בתנאי ששכרם, אותו הם דורשים להעלות ב-24%.

יותר מ-1,000 הליכים משפטיים נדחו בגלל השביתה

בגלי צה"ל דווח הערב כי בעקבות השביתה בפרקליטות מחוז המרכז, אחת מהעמוסות בארץ מבחינת תיקים פליליים, לא הופיעו ב-357 תיקים של וועדות שחרורים, 181 ערעורים פליליים, 514 תיקים של גזרי דין, הקראות, גישורים, ובקשות שונות. הפרקליטים לא הופיעו גם ב-116 תיקי מעצרים.

בנוסף, מתחילת השביתה יותר מ-1,000 הליכים אזרחיים ו-83 תיקי הוכחות נדחו פעם אחר פעם. חלק מהתיקים שנדחו מוגדרים כחמורים ביותר, ביניהם תיק הרצח של האחים סודמי, תיק סחיטה באיומים של דרור אלפרון, תיק הדריסה וההפקרה של שניאור חשין על-ידי טל מור - שבעניינו הוגשה בקשה לשחרר אותו למעצר בית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק