10 שנות מאסר לגנב האשראי מהרמטכ"ל

בבית הדין הצבאי בקסטינה נגזרו היום 10 שנות מאסר בפועל על רב"ט לואיס מסקוטה, שהורשע בגניבת כרטיס האשראי של הרמטכ"ל גבי אשכנזי והעברת פרטיו לגורמים אחרים. "הוא רמס כללי מוסר והתנהגות והעז לפגוע באופן קשה בחייל צה"ל כדי לגנוב נשקו, וזאת באופן מתוכנן", כתבו השופטים בהחלטתם

בבית הדין הצבאי בקסטינה נגזרו היום עשר שנות מאסר בפועל על לואיס מסקוטה, חייל צה"ל שגנב את כרטיס האשראי של הרמטכ"ל גבי אשכנזי. "הנאשם רמס כללי מוסר והתנהגות, והעז לפגוע באופן קשה בחייל צה"ל כדי לגנוב נשקו, וזאת באופן מתוכנן", כתבו השופטים בהחלטתם. "התקשינו לקבל את טענתו שפעל בגלל איומים".

בחודש מרס השנה הודה והורשע מסקוטה, במסגרת הסדר טיעון אליה הגיע עם הפרקליטות. בכתב האישום המתוקן שיוחס לו, הורשע בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, וכן עבירות של סיוע לסחר בנשק ושוד בנסיבות מחמירות.

רב"ט מסקוטה, בן 20 מרעננה, גנב את פרטי כרטיס האשראי של הרמטכ"ל אשכנזי, העביר אותם לעבריינים, והצליח להביך את הצבא כולו. בשיחה מתוך תא המעצר, תאר מסקוטה איך נכנס ללשכה הרגישה ביותר במדינה, איך גם חיילים נוספים צילמו את פרטי כרטיס האשראי של הרמטכ"ל ואת תעודת החוגר שלו, ואיך לא הייתה לו ברירה, אלא למכור את הפרטים לעבריינים.

כתב אישום המתוקן נגד החייל בן ה-20 שעשה צחוק מנוהלי האבטחה והשמירה בלשכת הרמטכ"ל, כולל גם אישומים נגד הנאשאם ששידל את מסקוטה לסחור בנשק. הנאשם השני הודה והורשע בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע וסחר בנשק.

בראיון מתא המעצר סיפר מסקוטה שלא היה החייל היחידי שבא במגע עם הכרטיסים הרגישים של הרמטכ"ל שהיו מונחים ללא השגחה על שולחן המזכירה. הוא גם התוודה כי ניצל פרצה זו, וצילם את כרטיס האשראי של אשכנזי ואת תעודת החוגר שלו כחמישה חודשים לפני חשיפת  הפרשה.

מסקוטה עלה לארץ מארגנטינה לפני ארבע שנים. זמן קצר אחר כך הכיר את יעל, עולה חדשה מארגנטינה גם היא. לפני שנה עברו להתגורר יחד ולפני שלושה חודשים היא בישרה לו שהיא בהיריון
והם החלו לתכנן את החתונה.

היה במצוקה כלכלית

מסקוטה ובת זוגו נקלעו עם הזמן למצוקה כלכלית, מכיוון שמשכורתה של יעל כסייעת בגן ילדים לא הספיקה לממן אותם. את המצוקה הזאת זיהו כמה ערבים ישראלים שהכירו את מסקוטה מהעבר, והחליטו לנצל את המצוקה הזאת ולסחוט אותו.

לדברי מסקוטה הוא הכיר בחור ערבי שנהג להלוות לו סכומי כסף, כאשר היה במצוקה. לדבריו יום אחד הבחין אותו בחור בתמונה של הכרטיס של אשכנזי במכשיר הסלולרי שלו והחליט כי הוא מעוניין לשים את ידיו על הכרטיס.

קורבן או פושע?

עוד לפני הפריצה ללשכת הרמטכ"ל הסתבך מסקוטה בגנבת אקדח ושני רובי אם-16. באחד המקרים תקף חייל, אח שכול, ופצע אותו באורח חמור. במקרה זה כל האמצעים היו כשרים מבחינתו כדי להשיג את כלי הנשק, למכור אותם ולכסות את החובות.

האם היה מסקוטה קורבן תמים וחסר אונים שנפל ברשתם של גורמים עבריינים, או בחור אלים שלא ידע גבולות?. לדבריו כל המעשים שבוצעו היו בעקבות מסכת איומים קשה וכי כל העבירות נבעו מכיוון שפחד לגורל משפחתו.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק