משפחת ההרוג בחילוץ מהמסוק תובעת פיצויים מהמדינה

עלאא אגבריה נהרג באופן טראגי, במהלך ניסיון לחלצו משדה מוקשים. הוא הועלה על מסוק החילוץ של יחידה 669, אך כבל החילוץ נקרע - והוא צנח אל מותו. היום הגישה משפחתו תביעה נגד המדינה בגין רשלנות, על סך 4.5 מיליון שקלים

בבית המשפט המחוזי בנצרת הוגשה הבוקר תביעה נגד המדינה בגין רשלנות, בפרשת מותו של עלאא אגבריה מהכפר מושרייפה, שנפל ממסוק צה"ל במהלך ניסיון לפנותו לבית החולים בשנה שעברה.

אגבריה, בן 24 במותו, יצא עם חבריו לפיקניק סמוך לבית שאן, נכנס לשדה מוקשים מסומן ונפצע מפיצוץ מוקש. כוח של יחידה 669 הוקפץ לפנותו לבית החולים, אך במהלך הפינוי, רגע לפני שנכנס למסוק - השתחרר מהכבל שהחזיק בו ונפל. הנפילה מחבל המסוק תועדה במצלמות הערוץ הראשון.

התחקיר קבע: "פעולה לא מקצועית"

היום הגישה משפחתו של אגבריה תביעת פיצויים על סך ארבעה מיליון שקלים וחצי נגד המדינה. עו"ד דוד מנע המייצג את המשפחה, אישר את הפרטים בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

בעקבות מותו הטראגי של אגבריה, הורה מפקד חיל האוויר האלוף עידו נחושתן על הקמתה של ועדת חקירה מיוחדת שתחקור את האירוע. ביוני השנה הגישה הוועדה את ממצאיה למשפחה, לפיהם פעולה לא מקצועית של יחידה 669 היא שהובילה למותו של אגבריה.

מחר: משדר מיוחד למען הכבאים

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק