חשש: החשודים ברצח ברינג ישוחררו

שביתת הפרקליטים עלולה לגרום גם לשחרורם של החשודים ברצח רועי ברינג ז"ל, בראשית השנה. בבית המשפט העליון התעמתו הוריו של רועי עם הסניגורים ודרשו בהמשך משפטם

אחרי שגרמה כבר לשחוררם לחופשי של מספר רב של חשודים בפלילים, נראה כי שביתת הפרקליטים עלולה לגרום גם לשחרורו של חשוד ברצח: בבית המשפט העליון מתקיים הבוקר דיון בעניינם של החשודים ברצח רועי ברינג, בעל אולם האירועים בפתח תקווה שנרצח בראשית השנה לאחר שיצא מהאולם על מנת להפריד בקטטה.

בהיעדר נציגי התביעה - ייתכן שהחשודים ברצח ישוחררו לחופשי. בבית המשפט התעמתו היום הוריו של ברינג ז"ל עם סניגוריהם של החשודים ברצח.

בפברואר השנה, כחודש לאחר הרצח, עצרה המשטרה שישה חשודים ברצח ברינג ז"ל. מחקירת המשטרה, עליה הוטל תחילה צו איסור פרסום, עולה כי בערב הרצח התפתחה קטטה בתוך האולם, שבמסגרתה סטר אחד האורחים לאורח אחר במהלך ויכוח שפרץ ביניהם.

קבוצת החוגגים, ששתו לא מעט אלכוהול, יצאו מהאולם כדי להמשיך בקטטה בחניון גן האירועים. ברינג, שהאולם שייך למשפחתו ושימש כמנהל האירועים של המקום, הכיר את הניצים שהתגוררו בשכונתו בפתח תקווה, הוא התערב בקטטה ואמר להם: "תפסיקו, אתם עושים בושות".

לקח סכין מטבח - ודקר את ברינג למוות

אביב בן בסט, תושב פתח תקווה, בן 20, החשוד המרכזי ברצח, הודה ושיחזר את המעשה. בן בסט שעובד בחברת YES כמתקין, אינו מוכר למשטרה. הוא הגיע לאולם כאורח בחתונה. בחקירתו סיפר כי שבמהלך הקטטה הוא רץ לתוך אולם האירועים, נטל מהמטבח סכין ארוך מסוג ויקטוריוקס, החביא אותו מאחורי גבו, רץ החוצה ודקר את ברינג שתי דקירות בפלג גופו העליון.

לאחר חקירה ממושכת של החשוד בן בסט, הוא הודה לבסוף במיוחס לו. טען כי במהלך הקטטה, חש מאוים לאור ממדי גופו הצנום ורצה להגן על עצמו וזאת למרות שלא היה, לטענתו, כלל צד בקטטה. בסיום חקירתו ביצע החשוד שחזור מפורט ואף אותרו ונתפסו בגדיו המגואלים בדם הקורבן.

עדת הראייה: לא הבנתי מה קורה

אלה רפאלוב שהייתה בין המוזמנים לחתונה בגן האירועים "גני דל וינו" הפכה ברגע לעדת ראיה לרצח המזעזע. בראיון לתכניתנו "שש" עם עודד בן עמי סיפרה אז על רגעי האימה: "פתאום מישהו נשכב ולא הבנתי מה קורה". 

"ראיתי שיש שני בחורים ככה חיבקו אחת את השני חשבתי שהם מדברים.. הם יצאו והלכו רחוק", משחזרת רפאלוב את השתלשלות הדברים בזמן שיצאה רגע מחוץ למתחם הגן. "אני רציתי להיכנס בחזרה ופתאום אני רואה בחורים צעירים רצים הם התחילו להרביץ אחת לשני", היא מספרת. 

"היה בלגן וצעקתי 'זה לא בסדר, באתם לחתונה, איך אתם יכולים לעשות ככה בחתונה?!'", מוסיפה רפאלוב. "פתאום מישהו נשכב ולא הבנתי מה קורה", היא אומרת. רק אחר כך התברר כי זהו היה רועי שנדקר על ידי המתפרעים.

"הייתי בטוח שהוא הולך הביתה"

עדי דהן, גיסו של ברינג, מספר כי הרצח שאירע פשוט בלתי נתפס עבורו. "תמיד שיש חתונות של זוגות צעירים, עד גיל 22, יש בדרך כלל מספר אנשים בעייתים", הוא מתוודה. הוא מספר כי לרוב יש מאבטחים באולם שמזהים חוגגים אלימים, משתלטים עליהם ומוציאים אותם ישר מחוץ לכותלי האולם.

"הייתי בטוח שהוא הולך הביתה", מספר דהן, ומסביר כי היה משוכנע שגיסו עזב את המקום וחזר לאשתו וילדיו הקטנים. "הוא איש מדהים, הוא זן נדיר, תמיד הוא נחמד, תמיד הוא בסדר, תמיד הוא אוהב לעזור", מספר דהן על רועי שאיבד את חייו בזמן שניסה לעזור לאחרים.

עם היוודע האסון התכנסו בני משפחתו וחבריו של ברינג בביתו, וניסו לנחם את האלמנה שנשארה לבדה עם פעוט כבן שנתיים וחצי ותינוק כבן שבועיים. רק שבוע לפני הרצח, חגגו בני המשפחה את ברית המילה של הפעוט, שכעת יגדל ללא אב.

מחר: משדר מיוחד למען הכבאים

כתבות נוספות בנושא:

רועי ברינג נרצח שבוע לאחר שחגג לבנו ברית מילה

עדת הראיה לרצח בפתח תקווה משחזרת

בעל אולם אירועים בפתח תקווה נרצח במהלך קטטה