בלעדי: כך נראו השניות אחרי הדריסה בעכו

הרגעים הראשונים אחרי הדריסה בעכו לפני חודש שבה נהרגו סגן מיכל זהר ז"ל (20) וסמ"ר אימן קייזל (20), נראו כמו זירת פיגוע. לצד הגשת כתב האישום נגד הנהג גבי חן בגין רצח כפול, נחשפות תמונות בלעדיות שתיעדו את הזירה הקשה

כחודש לאחר הדריסה בעכו שבה נהרגו סגן מיכל זוהר ז"ל וסמל ראשון אימן קיזל, הוגש הבוקר כתב אישום נגד הנהג גבי חן בבית המשפט המחוזי בחיפה. חן נאשם בשתי עבירות רצח, ניסיון לרצח, וסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה. במקביל להגשת כתב האישום נגדו נחשפים לראשונה הרגעים שאחרי הפגיעה, כפי שתועדו בטלפון סלולרי.

בתמונות נראית זירת הדריסה שניות אחרי פגיעת החיילים, ובה חלקי ציוד של החיילים שהמתינו להסעה. בנוסף נראה הצוות הרפואי כשהא מצבע ניסיונות החייאה באחד הפצועים במקום.

לצד כתב האישום, פרקליטות מחוז חיפה הגישה גם בקשת מעצר עד תום ההליכים נגד חן, אולם ההחלטה טעונה בדיקה נוספת חרף העובדה שהוא נמצא לא כשיר לעמוד לדין, כפי שחשפנו אתמול לראשונה במהדורה המרכזית.

חן נאשם שהחליט להמית באמצעות משאית שהייתה ברשותו, חיילים ואזרחים שהממתינו בתחנת הסעה ברחוב הרצל בעכו בחודש שעבר. הוא הגיע לתחנה תוך כדי שהוא מגביר את מהירות נסיעתו, הסיט את המשאית, עלה על המדרכה ופגע באזרחים וחיילים רבים, בהם שני החיילים בני העשרים.

הנהג הדורס חשוד ברצח כפול

חן נאשם שביצע את המעשה תוך כדי שתיית ערק, וגרם לפציעות רב מערכתיות של חיילים נוספים שעמדו בתחנה.

במהלך חקירתו של חן בפני השוטרים כי ביצע את הדריסה במכוון. "השב"כ התעלל בבן שלי", טען בפני כלי התקשורת, "השב"כ והמשטרה פגעו לי בילדים". פרקליטיו של הנהג, עורכי הדין זיו ורינת גלעד, טענו אז כי הוא נמצא בסערת רגשות. "לפי בדיקות רפואיות עולה כי מדובר במחלת נפש שהתפרצה, והביאה לצערנו לתוצאה ההרסנית", לדברי עורכי הדין. "משיחות עם בני משפחתו עולה כי הם ניסו מספר פעמים לאשפז אותו, אך הוא ברח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק