מיקי בוגנים נגד עיריית תל אביב

קבוצת ספרי צמרת מתל אביב הגישו עתירה כנגד העירייה, בבקשה לקבל הקלה בתשלום הארנונה. "הארץ" מפרסם הבוקר כי הספרים התל אביביים מבקשים שיכירו בעסקיהם כבתי מלאכה, ובכך לקבל הקלה משמעותית במס

מיקי בוגנים. ארכיון (חדשות 2)

מעצבי השיער, התאחדו: 35 ספרים מובילים בתל אביב, ביניהם מיקי בוגנים ושוקי זיקרי, עתרו לבית המשפט לענייני מנהליים בבקשה להכיר בבתי העסק שלהם כבתי מלאכה ובכך לקצת משמעותית את תשלום הארנונה שלהם. כתב "הארץ" אילן ליאור מפרסם הבוקר כי אם תתקבל העתירה, תפסיד עיריית תל אביב מיליוני שקלים.

על פי המצב הקיים, מספרות מוגדרות מבחינת ארנונה כ"בניין שאינו בית מגורים" והתעריף הנגזר מכך: 318 שקלים למטר רבוע. לעומת זאת, עסקים המוגדרים כבתי מלאכה משלמים רק 179 שקלים למ"ר. הספרים מקווים שבית המשפט יקבל את העתירה שלהם, הכוללת גם בקשה להחזר רטרואקטיבי.

אם עתירתם של הספרים תתקבל, מעבר להפסד העתידי מולו עומדת עיריית תל אביב, היא עומדת בפני הפסד מיידי של כ-3.5 מיליון שקלים, רק בדמות הפיצוי הרטרואקטיבי. בנוסף, קבלת העתירה תפתח פתח לשאר המספרות בעיר, עובדה שעלולה להקפיץ את חשבון ההחזרים הרטרואקטיביים לכ-10 מיליון שקלים.

ראוי לציין כי בשנת 2009 הצליח הספר מישל מרסייה לשכנע את בית המשפט המחוזי בעיר כי הוא זכאי להחזרים על גובה הארנונה. מרסייה טען כי אין להבדיל בין בית העסק שלו לבתי מלאכה כגון סנדלריות או מתפרות והשופט פסק לזכותו. למרות שהעירייה חויבה להחזיר למרסייה את ההפרש בין שני סוגי הארנונה ששילם במשך שנתיים, מיד בתום המשפט, חזרה העירייה לגבות ממנו את הסכום הגבוה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק