השוטרים זלזלו - טלי עטר נרצחה

לפני חצי שנה נרצחה טלי עטר בעת שהייתה בחודש השמיני להריונה בידי שכנתה. הנאשמת ברצח התקשרה כמה פעמים למוקד המשטרה ואיימה עוד לפני שביצעה את המעשה הנורא. הקלטות של רשת הקשר המשטרתית מעלות תחושה קשה ולפיה לפחות בתחילת האירוע לא התייחסו השוטרים בכובד ראש לאיומיה. צפו בתיעוד הבלעדי

רק היום, חצי שנה אחרי רצח טלי עטר ז"ל ועוברה באשדוד, התיר בית המשפט לשחרר את הקלטות רשת הקשר המשטרתית שמראה את הזלזול של השוטרים בטיפול באירוע, ואת הליקויים המקצועיים עליהם ממליצה ועדת הבדיקה המשטרתית.

כך נשמע פקד שי שלמה, קצין הסיור במשטרת אשדוד, לאחר שקיבל את הדיווח על סכסוך השכנות שהוביל לרצח: "תגיד לשכנה שתיקח את הפסולת, תשים לשכנה השנייה את הפסולת בכניסה לבית, אקנה לה לבנת חבלה ושתשים לה בתוך הכניסה לבית... תגיד לאלי שמואל שיגיד לה שאם היא לא רוצה לעבוד בזבל כל החיים שלה שתיזהר לזרוק את הפסולת... שכנים רבים ואני צריך לבזבז על זה ניידת סיור"

המלצת המשטרה: הקצין יישלח ליום עיון

כמה דקות לאחר קבלת הדיווח נעלם הזלזול של השוטרים, כאשר זירת סכסוך השכנות הפשוט לכאורה - הפך לזירת רצח. "יש כאן אישה בהיריון שחתכו אותה", זעקה אחת השכנות למוקדנית המשטרתית.

לאחר האירוע הוקם צוות בדיקה במשטרה, שלא מצא תקלות מבצעיות בהתנהלות השוטרים באירוע, אבל נתקלו בליקויים מקצועיים, עליהם לא יענשו השוטרים אלא יישלחו ליום עיון. סניגוריה של הנאשמת ברצח, מזל בר-אושר, טוענים כי אפשר היה למנוע את הרצח במידה והשוטרים היו מתנהלים כראוי.

"הנאשמת זועקת לעזרה, והמשטרה בעצם מתעכבת בהגעה בגלל התבטאויות סיווג לא נכון של הפנייה", אמר עו"ד תומר אורינוב מהסנגוריה הציבורית. "הנאשמת פעלה מהגנה עצמית, להשקפתה", הוסיף עו"ד יובל ליברדו המייצג את בר-אושר.

המשטרה מסרה בתגובה: הקצין הגיע לזירה בתוך דקות ספורות אך לצערנו לא היה ניתן להציל את המנוחה, המלצנו לפתוח נגד הקצין בהליך משמעתי בשל התבטאויותיו.