הנהג הדורס לא כשיר לעמוד לדין

גבי חן אינו כשיר לעמוד לדין – כך קובעת חוות דעת פסיכיאטרית שנערכה לנהג שדרס למוות שני חיילים לפני חודש. מחר יוגש כתב האישום נגדו ולאחר מכן יחזור ככל הנראה למחלקה. בחקירתו אמר כי דרס בכוונה

חודש אחרי תאונת הדריסה בעכו בה נהרגו שני חיילים, חוות דעת פסיכיאטרית קובעת כי החשוד גבי חן אינו כשיר לעמוד לדין.

מחר בבוקר פרקליטות מחוז חיפה תגיש כתב אישום נגד גבי חן הנהג החשוד שדרס למוות שני חיילים. האישום יהיה שלוש עבירות של רצח, יחד עם זאת ספק רב עם המשפט יתחיל.

על פי חוות דעת פסיכיאטרית שהתגבשה בבית החולים "שער מנשה", בו היה חן מאושפז, הוא אינו כשיר לעמוד לדין. בפרקליטות ביקשו הבהרות של חוות הדעת, כדי לבדוק אם אולי היה כשיר בזמן שביצע את המעשה, ורק לאחר מכן מצבו השתבש.

על פי הערכות, בעקבות חוות הדעת לפיה חן אינו כשיר לעמוד לדין משפטו יוקפא מחר והוא יחזור לאשפוז בבית החולים. המשפט לא צפוי להימשך בזמן הקרוב. 

הנהג: מוכן לגרום לתאונת רכבת או מטוס

לטענת מקורביו של חן, הוא היה סבור שהמשטרה והשב"כ עוקבים אחריו, ושרק מעשה חריג שלו יכול לדבריו "לחשוף את האמת". עוד מתברר כי חן נהג להשתכר ולנהוג במשאית פעמים רבות אך חזר בו ולא דרס לבסוף הולכי רגל.

בנוסף מספרים מקורביו כי חן אמר כי הוא "מצטער שנהרגו אנשים, אך לא היתה ברירה כי הוא נדחק עד הסוף". עוד אמר הנהג כי היה מוכן לגרום גם לתאונת רכבת עם אלף חיילים או לתאונת מטוס במגדלי עזריאלי.

סניגורו של חן עו"ד זיו גלעד, מסר בתגובה כי הדוח הפסיכיאטרי חיזק את טענותיו בתחילת הדיונים, לפיהן מרשו סובל ממחלת נפש בכל המובן המשפטי של המונח, וכי יש לתת לו טיפול מתאים.

הודה: דרסתי בכוונה

האירוע התרחש לפני כחודש בשעות אחר הצהריים, כשנהג המשאית, פגע בקבוצת בני אדם סמוך לתחנת אוטובוס, ולאחר מכן המשיך בנסיעה ופגע במספר כלי רכב שעמדו במקום. כתוצאה מהאירוע הקשה נפצעו כעשרה בני אדם שהועברו לבית החולים בנהריה.

הנהג הפוגע גבי חן, ניסה להימלט מזירת האירוע - אך נורה על ידי מאבטח שהיה בסמוך למקום, ונעצר בסופו של דבר על ידי המשטרה והועבר לחקירה. בחקירתו הראשונית אמר הנהג לשוטרים כי דרס במתכוון.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק