חיפה: שנתיים מאסר לתוקפת קשישה חולת אלצהיימר

אירנה חן מסניאשין בת ה-55 מחיפה, תועדה תוקפת קשישה חולת אלצהיימר בת 70 בה טיפלה. המצלמה תיעדה כיצד תקפה אותה במשך 4 ימים בעזרת מטאטא, כרית וכפפות גומי, מבלי שהייתה לה יכולת להתנגד. היום נגזרו עליה שנתיים מאסר וקנס כספי של 2,000 שקלים

שנתיים מאסר בפועל וקנס של 2,000 שקלים נגזרו היום בבית המשפט המחוזי בחיפה על אירנה חן מסניאשין, תושבת חיפה בת 55 שהורשעה בהתעללות בחולת אלצהיימר חסרת ישע ובהתעללות קשה בחולה. כתב האישום נגדה הוגש לאחר חשיפת מסכת ההתעללות במצלמות אבטחה שהוצבו בבית הקשישה.

בין אוקטובר 2009 לאפריל 2010, הועסקה מסניאשין כמטפלת סיעודית אצל קשישה חולת אלצהיימר בת 70, בביתה. בכתב האישום שהוגש נגדה צויין כי השליכה את הקשישה בחוזקה על הספה עשרות פעמים, בעטה בה והכתה אותה בחוזקה בידיה ובאמצעות מקל מטאטא, עיתון, כפפות גומי וכרית.

"מעשיה של הנאשמת חמורים ומזעזעים", כתב השופט אילן שיף בגזר הדין. "במשך ארבעה ימים התעללה בקשישה חולה וחסרת ישע שלא יכלה להתנגד למעשיה הנלוזים ואף לא הייתה מסוגלת להתלונן עליהם. הדעת אינה סובלת התייחסות כזו של אדם אל חסרת ישע, שמן הסתם, התייסרה בגין מעללי הנאשמת".

"קשה לתאר מה עבר במוחה"

בהמשך כתב השופט: "בשל מצבה של קורבן העבירה, קשה לתאר מה עבר במוחה בשל ההתעללות, אך קל להבין שזו התנהגות פסולה ומבישה. תפקידה של מטפלת הוא לסעוד את המטופלים ולהקל על מצוקתם. במקרה שבפניי, לא רק שהנאשמת לא מילאה את יעודה, אלא שאף החמירה את מצוקת קורבנה".

השופט הבהיר כי חומרת העבירה, נסיבותיה והקושי לאתר את מבצעי העבירות מחייבים גישה עונשית מחמירה ומרתיעה ולנגד עיניו תעמוד גם העובדה המחמירה כי בעת הכנת תסקיר המעצר, לא הביעה הנאשמת אמפתיה כלפי קורבן העבירה, וגישתה היתה רציונאלית וחסרת רגשות.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק