העליון קבע סופית: האחים אברג'יל יוסגרו לארה"ב

אחרי דיונים שנמשכו שנים, החליט הבוקר בית המשפט העליון לדחות את ערעורם של האחים מאיר ויצחק אברג'יל, החשודים בניהול ארגון פשע, בנוגע להסגרתם לארצות הברית. הרכב שופטי העליון קבע כי השניים הם ברי הסגרה. המשמעות: האחים אברג'יל יוסגרו בתוך 60 יום

בית המשפט העליון קבע היום כי האחים יצחק ומאיר אברג'יל הם "ברי הסגרה" לארצות הברית. הרכב השופטים דחה את ערעורם של השניים פה אחד, וקבע כי הם יוסגרו לרשויות האמריקניות בתוך 60 יום.

האחים אברג'יל מבוקשים בארצות הברית בגין שורה של אישומים חמורים. יצחק אברג'יל מואשם על ידי הרשויות האמריקניות בהלבנת הון וסחיטה באיומים, רצח סוחר סמים וסחר בסמים. אחיו מאיר אברג'יל מואשם בהלבנת הון וסחיטה, ובאיומים על האחים אסי וחי ועקנין.

הרכב השופטים מרים נאור, עוזי פוגלמן ועדנה ארבל הודיעו כי האחים אברג'יל יוסגרו לארצות הברית תוך לא יותר מ-60 יום. אך חשוב לציין כי על פי החלטת בית המשפט המחוזי, גם אם יורשעו השניים בארצות הברית - הם ירצו את עונשם בבית כלא בישראל.

בפרקליטות הביעו שביעות רצון מההחלטה של חבר השופטים בנוגע להסגרה. עורכי דינם של יצחק ומאיר אברג'יל הביעו רגשות מעורבים לאחר פסק הדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק