הפרקליטים מאיימים: "לא נופיע גם בתיקי חשד לרצח"

האם חשודים ברצח ייצאו לחופשי בעקבות השביתה? בריאיון הבוקר לחדשות 2 איימה עו"ד הדס פורר-גפני מפרקליטות ת"א כי הצעד הבא והקיצוני של הפרקליטים יהיה לא להופיע באופן גורף לכל המשפטים, גם אלו שמעורבים בהם חשודים ברצח, שעד כה התנהלו באופן חריג. "הצליחו לשבור גם אותנו", אמרה עו"ד פורר-גפני

שביתת הפרקליטים החריפה אתמול, עם צירופו של הדרג הבכיר, והיום מצהיר מטה המאבק: "לא נהסס להחמיר את ההשבתה". בריאיון הבוקר לחדשות 2 אמרה עו"ד הדס פורר-גפני מפרקליטות מחוז תל אביב כי במטה טרם שללו את האופציה לנקוט בצעד הקיצוני ביותר.

"נכון לעכשיו יש פרקליטים תורנים בכל פרקליטות פלילית, שבשלב הזה מופיעים בתיקי מעצר של ועדת החריגים, בעבירות החמורות ביותר", הסבירה עו"ד פורר-גפני. "עם זאת, אם לא ייענו דרישותינו ואם לא נגיע להסדר סביר, האופציה הקיצונית ביותר תצא לפועל - כל הפרקליטים התורנים ילכו הביתה ואף אחד לא יופיע באף בית משפט וגם לא בחשד לניסיון רצח", הוסיפה ואמרה: "הצליחו לשבור גם אותנו".

"המשא ומתן תקוע"

המשמעות של צירוף הבכירים לשביתה היא שבינתיים לא ייחתמו הסכמי עדי מניעה, לא ייתנו אישורים להפעלת סוכנים סמויים ולא יינתן ייעוץ מקצועי. בנוסף, בעקבות שביתת הפרקליטים זוכו בימים האחרונים שני חשודים שהתובעים במשפטם מטעם הפרקליטות לא התייצבו בבית המשפט.

"המשא ומתן די תקוע", אמרה עו"ד פורר-גפני בצער. "ההצעות שקיבלנו לא מקובלות ואנחנו עומדים ולא מתקדמים לשום מקום", הוסיפה והדגישה כי בפרקליטות לא נהנים לראות מצב שבו עבריינים משתחררים בגלל היעדר ייצוג לתביעה בבתי המשפט.

"במשך 30 שנה לא שבתנו", אמרה עו"ד פורר-גפני. "אבל אחרי שנים ארוכות שהיינו במשא ומתן כדי לא לצאת לשביתה, ראינו שמתייחסים אלינו שלא ברצינות וזו התוצאה", היא האשימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק