הכרעת הדין בפרשת הנשיא קצב - בחודש הבא

רגע השיא במשפט האונס של הנשיא לשעבר מגיע: ב-28 בדצמבר ישמיע בית המשפט המחוזי בתל אביב את הכרעת הדין בפרשה המתוקשרת. בראשית השנה התחדש משפטו, שנערך בדלתיים סגורות

משפטו של משה קצב מגיע לרגע השיא: הכרעת הדין בעניינו של הנשיא לשעבר משה קצב תינתן ביום שלישי, 28 בדצמבר בשעה 09:00 בבוקר - כך נמסר הערב מדוברות בתי המשפט. הדיונים בעניינו מתנהלים בדלתיים סגורות בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

במערכת המשפטית ציפו להכרעת הדין בפתיחת שנת המשפט הנוכחית - אחרי החגים, אך ההכרעה התעכבה ביותר משלושה חודשים. העיכוב עשוי להצביע על חילוקי דעות או קשיים בכתיבת הכרעת הדין הסבוכה.

בינואר השנה התחדש משפטו של קצב, כשעל דוכן העדים עלו עדי ההגנה מטעמו של קצב, אך הגיע גם תורו של עד ההגנה הראשון והחשוב מכולם - הנשיא לשעבר. במהלך הדיונים נלחם קצב על חפותו וענה לשאלות סניגוריו עורכי הדין, ציון אמיר, אביגדור פלדמן ואבי לביא.

הפרקליטות הציגה שורת עבירות מין שבוצעו לכאורה לאורך 20 שנה של עבודות ציבור, והחמורה שבהן - אונס באחת מהעובדות של קצב.

האישום: אינוס, מעשה מגונה בכוח והטרדה מינית

בכתב האישום מיוחסות לקצב עבירות של אינוס, מעשה מגונה בכוח, מעשה מגונה, הטרדה מינית, הטרדת עד ושיבוש מהלכי משפט. כתב האישום כולל רשימה של כ-50 עדים שיש לחקור.

מכתב האישום עליו חתום פרקליט המדינה משה לדור עולה כי במשך שנים ארוכות בהן כיהן בשורה של תפקידים ציבוריים בכירים במדינה, בהם שר ונשיא המדינה, ניצל קצב לרעה את מעמדו ומרותו בלשכות בהן כיהן כדי לקיים מגעים בעלי אופי מיני עם עובדות שהיו כפופות לו.

"הנאשם פנה לעובדות בהן מצא עניין מיני, נהג להחמיא להופעתן החיצונית, התעניין בנושאים אישיים ואינטימיים הנוגעים לחייהן הפרטיים, וכן ניסה ליזום עמן מגעים פיזיים, גם בניגוד לרצונן", לשון כתב האישום. "כדי להשיג שיתוף פעולה עם יוזמותיו המיניות, ניצל הנאשם את מעמדו לרומם, או לפגוע כחפצו. בין המעשים שביצע הנאשם בעובדות לשכתו: הטרדה מינית, מעשים מגונים ואינוס".

פרשת קצב - סיקור מיוחד:

הווידאופדיה: פרשת קצב

קצב היה על ספסל הנאשמים 8 שעות

בית המשפט קבע: משפט קצב בדלתיים סגורות

רשמית: פרקליטי קצב התפטרו מייצוגו

מקורביו של קצב: מזוז רצה את ראשו

נאום האימים: קצב נגד ערוץ 2

השתלשלות פרשת משה קצב

מאחורי הקלעים של חושף פרשת קצב

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק