זוכה מאשמת פדופיליה אחרי שישב 4 שנים בכלא

אחרי מאבק ממושך ו-4 שנים בכלא, זוכה מחמת הספק ארנלדו לזרובסקי, שהורשע פעמיים בביצוע עבירות מין חמורות בקטין. "את חירותו של המערער לא נוכל להשיב ועל כך אני מצר", כתב השופט בהחלטתו. "ברם, אולי יהא משהו בפסק דין זה בכדי להשיב לו את שמו הטוב חזרה ולהעניק לו נחמה פורתא"

זוכה מחמת הספק. אילוסטרציה (חדשות 2)

בית המשפט העליון זיכה הבוקר מחמת הספק את ארנלדו לזרובסקי, שהורשע פעמיים בביצוע עבירות מין חמורות בקטין לפני כ-20 שנה.

לפני 10 שנים הרשיע בית המשפט המחוזי בתל אביב את לזרובסקי בתקיפה של ילד בקאנטרי קלאב בשרון, שהתרחשה בתחילת שנות ה-90. שנה לאחר ההרשעה נדחה ערעורו. במקביל הורשע אדם נוסף בביצוע מעשים דומים מאוד באותו מתלונן ובאותו המקום, אך לאחר מכן זוכה מאשמה.

לאור הזיכוי, הספק שהוטל בגרסת הקטין והדמיון הרב בטענותיו נגד השניים, עתר לזרובסקי וביקש כי יינתן לו משפט חוזר, בו הורשע שנית. לאחר שסיים לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו, ארבע שנים, הגיש ערעור לבית המשפט העליון, במטרה לנקות את שמו.

בית המשפט העליון קיבל את הערעור, הפך את החלטת בית המשפט המחוזי וזיכה את לזרובסקי מהמיוחס לו מחמת הספק. השופט סלים ג'ובראן, יחד עם השופטים אשר גרוניס (אב"ד) וניל הנדל, עמדו בין היתר, על ההבדלים הדקים בהאשמות שהטיח המתלונן בלזרובסקי ובגבר הנוסף, וקבעו כי אין הסבר המניח את הדעת ומשקיט את המצפון לשאלה האם תתכן זהות שכזו, לאור התשתית העובדתית.  

השופט: מצטער שלא נוכל להחזיר לו את חירותו

בפסק הדין צוין עוד כי הספק הסביר נועד למקרה בו לאחר סיום הליך שמיעת הראיות ותהליך קביעת העובדות - המסקנה אינה ברורה. "אף אם נוטות המאזניים לכיוון האשמה - לא די בכך במשפט הפלילי. ההיפך הוא הנכון. די בכך כדי לזכות אך לא להרשיע", נכתב בפסק הדין.

"את חירותו של המערער לא נוכל להשיב ועל כך אני מצר, הוסיף השופט. "ברם, אולי יהא משהו בפסק דין זה בכדי להשיב לו את שמו הטוב חזרה ולהעניק לו נחמה פורתא".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק