הפקרליטים שובתים, עבריין הסמים שוחרר

כבר שלושה ימים שפרקליטות המדינה שובתת, ומתברר שבעקבות השביתה הזו עבריינים משתחררים לרחובות. היום זה קרה בחיפה: עבריין סמים מסוכן שוחרר לחופשי לאחר שהפרקליט לא הופיע לדיון

כבר שלושה ימים שפרקליטות המדינה שובתת נמשכת, ומתברר שבעקבות השביתה הזו עבריינים משתחררים לרחובות. היום זה קרה בחיפה - עבריין סמים מסוכן שוחרר לחופשי לאחר שהפרקליט לא הופיע לדיון.

במשטרת המחוז הצפוני מסתכלים על התמונות הללו, ולא מאמינים. העבריין אורן דהן, יעד של מרחב חוף, מחייך יוצא מדלת בית המשפט בדלת הראשית - והופך לאדם חופשי.

דהן הואשם בסחר בסמים, בסחר באמצעי לחימה, בתכנון פגיעה בעבריינים יריבים ועוד. אחרי שבועות של מעקבים והאזנות הוא נעצר, הוגש גם כתב אישום חמור, אבל הפרקליטים שובתים. איש מהם לא הגיע לדיון היום, ולפי סדר הדין הפלילי, לשופט לא נותרה ברירה, הוא נאלץ לשחררו וכתב האישום נגדו בוטל.

השביתה נכנסת ליומה הרביעי

במשטרה זועמים. "עבודת איסוף ראיות שנמשכה חודשים פשוט ירדה לטמיון", אמר היום בכיר במחוז הצפוני במשטרה. "עבריין מרכזי חזר לרחוב וזה עלול לסכן את כולנו. מדובר בחוסר אחריות". אך בוועד הפרקליטים עונים בתגובה: "מי שמסכן היום את הציבור הוא האוצר".

ואולם, אין זה המקרה היחיד מאז החלה שביתת הפרקליטים. בתל אביב שוחרר אב שהתעלל בילדיו ובדרום שוחרר עבריין שהפר תנאי מעצר. השביתה נכנסת ליומה הרביעי. הפרקליטים דורשים שיפור בתנאי השכר ועד שזה יקרה - העבריינים יעלוזו.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק