ניסיון הלינץ' בעיסאוויה: יוגש כתב אישום

בעקבות חשיפת ניסיון הלינץ' בארבעת הצעירים בעיסאוויה בתחילת החודש עצרה המשטרה בימים האחרונים 9 חשודים בפרשה. מעצרם של 4 מהם הוארך עד תום ההליכים ו-5 קטינים שוחררו לביתם. בקרב יוגשו כתבי אישום נגד ה-9. כזכור, הפרשה נחשפה לראשונה בחדשות 2 באינטרנט בעקבות מידע שהתקבל במייל האדום

תשעה חשודים, ביניהם גם חמישה קטינים, נעצרו במהלך הימים האחרונים בעיסאוויה בחשד שהיו מעורבים בניסיון הלינץ' בארבעת הצעירים בכפר במזרח ירושלים בתחילת החודש.

מעצרם של החשודים הוארך הבוקר בבית משפט השלום בירושלים, למעט הקטינים ששוחררו למעצר בית, לאחר שהוטלו עליהם מגבלות והם נדרשו להפקיד ערבות כספי. בפרקליטות צפויים בקרוב להגיש כתבי אישום נגד תשעת החשודים.

ניצלו בנס מלינץ'

"היה להם בעיניים מבט של 'באנו להרוג אתכם, לעצור את הרכב ולגמור אתכם'" - במילים אלו סיכם אסף בן ארי, נהג הרכב שניצל מלינץ' בעיסאוויה שבירושלים בתחילת החודש את הדרמה שעבר עם חבריו. "הגענו למחסום וקיבלנו מטר של אבנים בפנים", אמר.

"זרקו עלינו צינור ברזל שפשוט ניפץ את השמשה הקדמית שלנו", הוסיף בן ארי. "למזלנו יצאנו בלי שריטה. אני אפילו לא יודע איך. כל הזמן עבר לנו בראש סרט שהם יעצרו את האוטו ויעשו בנו לינץ'", שיחזר בן ארי.

הטעות הקטנה בניווט הייתה עלולה להסתיים באסון כבד כששלושת הצעירים מגבעתיים, שהגיעו בתחילת החודש לירושלים לבקר ידידה מאוסטרליה הלומדת בבית הספר "בצלאל", טעו בדרך, נכנסו לכפר עיסאוויה שבמזרח העיר והותקפו על ידי כ-20 צעירים תושבי הכפר. 
 
על פי החשד, קבוצת צעירים פלסטינים שהבינו שמדובר ברכב של ישראלים רגמו את מכוניתם של הצעירים באבנים, לבנים וגדר תיל מגולגלת וניפצו את שמשותיה. הישראלים, שלא מכירים את האזור, הצליחו בשניות האחרונות להימלט מהכפר מבלי שאיש מהם נפגע. כוח של משמר הגבול שהוזעק למקום פגש אותם ביציאה מהכפר ואחר כך הניס את מיידי האבנים.

"ילד בן 13 צחק צחוק מרושע וכיוון אותנו למרכז הכפר"

"אספנו את החברה האוסטרלית מ'בצלאל' ורצינו לנסוע לרחוב בן יהודה בעיר לצאת לבלות בפאב", אמר אז בן ארי, שעות ספורות לאחר התקרית. "אני לא מכיר את ירושלים. הידידה ניסתה לכוון אותנו אבל גם היא התבלבלה". אסף הדגיש כי הם לא ראו שום שלט הכוונה. "בדיעבד יש שלט אבל הוא קטן ולא ראינו אותו, בטוח שאף אחד אחר לא יראה", סיפר.

"לפתע הגענו לרחוב שקט, לא הבנו איפה אנחנו", שיחזר הצעיר שהותקף. "בצד עמד ילד שנראה בן 13. שאלנו אותו איך מגיעים לרחוב אליו היינו צריכים להגיע, ואז הוא צחק צחוק מרושע ואמר שהוא קורא למישהו שמדבר עברית. הוא נתן לנו הנחיות, אבל הסתבר שהוא כיוון אותנו לתוך הכפר ואז הבנתי שאנחנו בבעיה רצינית".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק