בגלל השביתה: 100 עבריינים שוחררו לביתם

שביתת הפרקליטים גובה בינתיים מחיר כבד במיוחד, כשאין מי שייצג את עמדת המדינה בבתי המשפט ויתנגד לבקשותיהם של עבריינים מסוכנים לשחררם מתא המעצר. באחד המקרים הבולטים שוחרר אתמול עבריין מין שעצור עד לתום ההליכים, רק בגלל שהדיון בבקשת סניגורו נערכה במעמד צד אחד בלבד. היום תכנס שביתת הפרקליטים ליומה השני

כ-100 אסירים וחשודים שוחררו במהלך אתמול לביתם כתוצאה משביתת 850 פרקליטי המדינה שהחלה אתמול, ביניהם גם עברייני מין ששירות המבחן העניק להם תסקיר שלילי במיוחד - הכל בגלל שלא היה מי שייצג את עמדת התביעה בדיון על הארכת מעצרם. היום תכנס שביתת הפרקליטים ליומה השני.

העיתון ידיעות אחרונות מדווח הבוקר כי בבתי המשפט ברחבי הארץ נראו אולמות המשפט ריקים מאדם והשופטים נאלצו לקבוע את החלטתם במעמד צד אחד בלבד, כשהעבריינים נהנים מן ההפקר ומשוחררים לבתיהם או לחלופות מעצר.

אחת הדוגמאות הבולטות היא דיון בעניינו של גבר שנידון לשנתיים מאסר וביקש מבית המשפט העליון לעכב את כניסתו לכלא עד להכרעה בערעור שהגיש. מאחר שנציג התביעה לא הופיע לדיון, לא היה מי שיתנגד לבקשה והשופטת נעתרה לה.

גם בבתי הסוהר - אסירים שוחררו לביתם

במקרה נוסף, עבריין מין ששוהה כבר חמישה חודשים במעצר עד תום ההליכים והפרקליטות התנגדה לשחרורו שוחרר לבסוף לחלופת מעצר, לבקשת סניגורו - גם הפעם רק בגלל שלא היה נציג מטעם התביעה שישמיע התנגדות, ולו הפשוטה והלקונית ביותר.

גם בבתי הסוהר שוחררו אסירים שהתייצבו בפני ועדת השחרורים מסיבה דומה - אף אחד לא היה כדי להתנגד לבקשותיהם ולנסות ולאזן את התמונה מהצד של המדינה.

שביתת הפרקליטים נפתחה לאחר שהמשא ומתן שנערך עמם בחודשים האחרונים לא הניב תוצאות. הם דורשים שיפור בשכרם ובתנאי עבודתם והודיעו שהשביתה אינה מוגבלת בזמן. לא מן הנמנע כי גם היום, ואולי אף בימים הקרובים, יחזרו אותן תמונות של אסירים וחשודים משוחררים לביתם רק בגלל שלא יהיה מי שייצג את התביעה בבית המשפט.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק