השליכה חומצה על מאבטח - ותישלח לכלא

סבטלנה רפופורט נכנסה ללשכת התעסוקה בחיפה ב-2008 במטרה לקבל דמי אבטלה. לאחר שסורבה, היא השליכה חומצה לעבר פניו של פקיד הלשכה, אך פגעה במאבטח וגם בעצמה. היא הודתה והורשעה בהסדר טיעון בחבלה חמורה בנסיבות מחמירות, והיום נשלחה למאסר

מאסר על זריקת חומצה. צילום ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר בצהריים שנתיים מאסר בפועל ועוד שנה וחצי מאסר על תנאי על סבטלנה רפופורט, שהורשעה במסגרת הסדר טיעון בחבלה חמורה בנסיבות מחמירות. זאת לאחר שב-2008 השליכה רפופורט חומצה לעבר פקיד בלשכת התעסוקה, אך פגעה במאבטח וגם בעצמה.

רפופורט הגיעה ללשכת התעסוקה בחיפה, על מנת לחתום על קבלת דמי אבטלה. לפי כתב האישום המתוקן בעניינה, ניגשה רפופורט לחדרו של פקיד הלשכה. לאחר שסברה כי הפקיד לא טיפל בה לשביעות רצונה, "החלה לקלל אותו והוצאה על ידי המאבטח, מר סובחי סמרייה, מחדרו".

אך היא לא הפסיקה שם. רפופורט הלכה לשירותים שבלשכה, שם הצטיידה בבקבוק המכיל חומצה גופרתית ופנתה הישר לחדרו של הפקיד, כשהיא לובשת על כף ידה כפפת ניילון.

"כפסע היה בין פגיעה זו לבין פגיעה נוראית בפניו של הפקיד"

"היא זרקה את הנוזל שבבקבוק לעבר פניו של הפקיד, אך המאבטח שהיה במקום השתלט עליה והחומצה פגעה בידו, בחולצתו ובמכנסיו של המאבטח. כתוצאה מפגיעת הנוזל במאבטח, נגרמה לו כוויה מדרגה שנייה באמה הימנית של ידו", כך בכתב האישום.

בהחלטתו כתב השופט אילן שיף כי "מעשיה של הנאשמת חמורים מאוד... מדינה מתוקנת אינה רשאית להשלים עם מעשי בריונות אלימים הנועדים להשפיע על דרך מילוי תפקידיהם של עובדים אלו.
כתוצאה ממעשיה האיומים של הנאשמת, נגרמה למאבטח כוויה בדרגה שנייה והוא אושפז בבית חולים. לנוכח הפגיעה שנגרמה למאבטח באמת ידו, כמפורט לעיל ולבגדיו, נראה כי כפסע היה בין פגיעה זו לבין פגיעה נוראית שהייתה נגרמת לפקיד שלעבר פניו יועד הנוזל המסוכן".

"הנאשמת, שחסה על ידה והלבישה עליה כפפה (שלא מנעה הפגיעה אף בה), לא חסה על פניו של הפקיד ותוצאות מעשיה היו עלולות להיות הרות אסון", כתב השופט אך הוסיף, " נסיבות חייה של הנאשמת קשות: על משפחתה עבר אירוע טראומטי. הנאשמת סובלת מבעיות פיזיות, נפשיות וכלכליות. היא נמצאת בטיפול פסיכיאטרי ובגין בעיותיה הפיזיות והנפשיות, הוכרה כנכה בשיעור של 32%. בשל מעשיה היא נכנסה למצוקה נפשית".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק