פרקליטי המדינה פתחו בשביתה

850 פרקליטים לא יגיעו הבוקר לדיונים בבתי המשפט בהם הם מייצגים את המדינה. הסיבה: שביתה ללא הגבלת זמן בה פתחו במחאה על תנאי העסקתם. הפרקליטים: "האוצר לא רצה לקיים מו"מ ענייני, לא הייתה לנו ברירה אלא לשבות"

לראשונה בהיסטוריה, פתחו הבוקר 850 הפרקליטים שמועסקים על ידי המדינה בשביתה כללית. הפרקליטים מוחים על הסכסוך המתמשך מול פקידי האוצר, שאינם מוכנים לשפר את תנאי העסקתם. הפרקליטים פתחו בשביתה בעקבות מה שהם מכנים פגיעה מתמשכת בתנאי העסקתם.

הם דורשים מהמדינה תוספת שכר, החזר הוצאות מהמדינה עבור נסיעות לבתי המשפט ברחבי הארץ, קידום בדרגות ובתפקיד ובנוסף גם אפשרות לקבל שכר עבור שעות עבודה נוספות. יו"ר איגוד הפרקליטים בועז גולדברג אמר כי תנאי ההעסקה הנוכחיים של הפרקליטים מהווים הפרה של ההסכם הקיבוצי שנחתם כבר בשנות ה-80.

גורמי האוצר ניסו עד שעות הלילה המאוחרות למנוע את שביתתם של הפרקליטים, אך המשא ומתן בין הצדדים עלה על שרטון. בעקבות השביתה לא יתייצבו הפרקליטים לדיונים משפטיים בהם הם נדרשים לייצג את המדינה, בין השאר בדיונים פליליים ואזרחיים. בנוסף לא יגישו כתבי הגנה, כתבי אישום וערעורים. הפרקליטים הודיעו כי מבחינתם השביתה היא ללא הגבלת זמן.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק