מגעים לעסקת טיעון בפרשת "רמדיה"

פרסום ראשון: ברקע לפרסום על מאות ילדים שנפגעו מהתחליף הצמחי, נערכה היום פגישה ראשונה בין נציגי התביעה לסניגוריהם של הנאשמים ממשרד הבריאות בפרשה. המדינה מוכנה להקל בעונשם במסגרת עסקת טיעון, אך הם דורשים להודות בעבירות רק במסגרת הליך משמעתי במשרד הבריאות - ולא בהליך פלילי

פרסום ראשון: בפרקליטות מחוז המרכז נערכה בשעות אחר הצהריים פגישה בלשכתה של פרקליטת המחוז רחל שיבר, בו השתתפו פרקליטיהם של חמשת הנאשמים ממשרד הבריאות בפרשת רמדיה, לבין התובעים בתיק. בפגישה התקיימו מגעים ראשונים לעסקת טיעון לנאשמים בפרשה.

החמישה, ובראשם ד"ר ניצן קלוסקי, מואשמים בעבירה של מעשה העלול להפיץ מחלה, שהעונש המרבי עליה בחוק הוא עד שלוש שנות מאסר. בפרקליטות הביעו גמישות בעניין העונש, אך דורשים מהנאשמים להודות בעבירה הפלילית המיוחסת להם. עם זאת, הסניגורים של הנאשמים כופרים באישומים ומדגישים כי מרשיהם מוכנים להודות באישומים במסגרת הליך משמעתי במשרד הבריאות - ולא במסגרת הליך פלילי.

בשלב זה המרחק בין הצדדים עדיין רב, במגעים הראשוניים המתנהלים. בתום הפגישה סוכם כי שני הצדדים יחשבו ויתייעצו פעם נוספת, אם כי לא מן הנמנע שיתנהלו מגעים נוספים בטווח הנראה לעין.

הנפגעים החדשים של רמדיה

הבוקר דווח בעיתון "ידיעות אחרונות" כי מחקרים חדשים מגלים כי מאות ילדים נוספים סובלים מבעיות מיוחדות כתוצאה מצריכת התחליף הצמחי של החברה.

מאות שנמצאו לפני שבע שנים בריאים סובלים היום מבעיות קשות בהבנה, באוצר המילים, בקורדינציה ובשיווי המשקל. הנתונים הקשים ייחשפו השבוע בכנס של האגודה הישראלית להתפתחות הילד, ועל פי ההערכות מדובר בין 600 ל-1,000 ילדים נוספים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק