בלוקים, סכינים ואיומים הסתיימו רק במאסר על תנאי

סכסוך שכנים "פשוט" בנווה צדק שבת"א הוביל לאלימות קשה מצד צעיר כלפי שכנו. הבן של השכנה החליט לנקום בשכן שהסתכסך עם אמו ותקף אותו באלימות קשה, כולל השלכת לבנים, איומים והנפת סכין לעבר השכן. בשבוע שעבר זה נגמר, כמעט כצפוי, בעסקת טיעון מקלה ביותר - מאסר על תנאי ופיצויים בסך 3,500 ש"ח

כך נלחמים באלימות? צעיר מתל אביב שיידה אבנים ולבנות על בית שכנו בנווה צדק ואף איים עליו בסכין הגיע להסדר טיעון עם הפרקליטות, במסגרתו נגזר עליו עונש מאסר על תנאי בלבד ותשלום פיצויים בסך 3,500 שקלים על הנזק שגרם - למרות שכל האירוע תועד במדויק במצלמת האבטחה.

בתיעוד שלפניכם ניתן לראות כיצד הצעיר מאבד את עשתונותיו, לאחר שאמו סיפרה לו כי השכן זרק על חלונה עציץ ואף הציק לה. הצעיר, "ילד טוב של אמא", מיהר לבצע את הנקמה. הוא זרק סלע על דלת ביתו של השכן ולאחר מכן יידה שלוש לבנות נוספות.

השכן שהבחין במעשים מיהר לצאת מביתו והזמין את המשטרה. הצעיר, שלא נרגע, יידה לעברו לבנה בעוצמה שרק בנס לא פגעה בו. במקביל, הוא גם דרך על הטלפון הנייד של השכן והרס אותו. לסיום, הוא גם שלף סכין, ניסה לדקור את השכן ואיים עליו בחריפות: "אני אשחט לך את הגרון, יא בן של זונה".

עו"ד הנאשם: מדובר במקרה עם נסיבות חריגות

המתלונן התנכל באופן שיטתי ומחריד לאמו של הנאשם, כולל זמן מאוד קצר לפני המעשים שתועדו במצלמת האבטחה", אומר עו"ד ירום הלוי, פרקליטו של הצעיר שהורשע. "זו הייתה התנכלות שיטתית שכללה גם איומים על חייה", הוא מוסיף.

"זהו עונש מוסכם שהתביעה הסכימה בהגינותה להתפשר עליו נוכח הנסיבות החריגות מאוד", טוען עו"ד הלוי. אז כנראה שלמרות שהתמונות ברורות, פס הקול בהיר והנסיבות כלל לא שנויות במחלוקת, במשטרה עדיין לא מוציאים לפועל את ההכרזה הנחרצת של מלחמה בלתי מתפשרת באלימות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק