"אמר לתייר שהוא שוטר - ותקף"

גבריאל גוד, צעיר בן 22 מירושלים, הואשם היום בבית המשפט המחוזי בעיר בגרימת חבלה בנסיבות מחמירות בעקבות תקיפת התייר מצ'ילה בשבוע שעבר. מכתב האישום עולה כי הצעיר וחבריו הכו את התייר טולדו דומינאס בראשו ובבטנו וגרמו לו לשטפי דם. בשבוע שעבר אמר דומינאס: "לא חושב שאחזור לכאן יותר"

כתב אישום חמור הוגש היום לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד גבריאל גוד, תושב העיר בן 22, הנאשם בתקיפתו של התייר מצ'ילה טולדו דומינאס לפני 10 ימים בגן העצמאות. גוד ממשיך לשהות במעצר עד להחלטה אחרת של בית המשפט, כשהעבירה בה הוא מואשם היא חבלה חמורה בנסיבות מחמירות.

על פי כתב האישום, בילה גוד עם כמה מחבריו בגן העצמאות, כאשר הם שוכבים על הדשא ושותים משקאות אלכוהוליים. לפתע הגיע למקום דומינאס, כשגוד ניגש אליו ודיבר איתו בעברית. התייר, שאינו דובר עברית, הגיב ואמר שהוא מדבר ספרדית בלבד.

באותה עת היה לבוש גוד במכנסי צבא, כשהוא ללא חולצה, וחבש כומתת צנחנים לראשו. מכתב האישום עולה כי גוד אמר לתייר שהוא שוטר, החל לדחוף אותו וניסה להפילו על הרצפה.

"אוהב את ישראל, אבל לא אשוב לפה"

למרות שדומינאס נמלט מיד על נפשו וניסה להתחמק מתגרה, עולה כי גוד וחבריו החלו לרדוף אחרי התייר עד שתפסו אותו. על פי כתב האישום, החלו גוד ולמעלה מעשרה אנשים נוספים להכות את דומינאס מכות נמרצות בראשו ובגופו, תוך כדי שהם משתמשים בבקבוקים ובאבנים. גוד אף נאשם בכך שבעט בבטנו של דומינאס.

כתוצאה מהמכות שספג נגרמו לדומינאס חבלות קשות והוא סבל משטפי דם. הוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים שערי צדק בירושלים, שם הוא עדיין מאושפז. בחקירתו במשטרה הודה גוד במיוחס לו ובנוסף זוהה במסדר הזיהוי על ידי התייר.

"הרגשתי שהם התחילו להכות בפנים שלי ומאז יש לי כאבי ראש", סיפר אז דומינאס ממיטתו בבית החולים לחדשות 2. "אני עדיין מתקשה ללכת", הוסיף בצער.

"חשבתי שאמות שם", אמר דומינאס. "כל הזמן חשבתי רק על ההורים שלי", הוסיף. כעת, אחרי התקרית, הוא אינו כועס על ישראל, אבל גם מחכה לרגע שיעזוב את הארץ חזרה למולדתו. "שמחתי לחזור לישראל בפעם השנייה בחיי, אבל אני לא חושב שאשוב לכאן שוב", סיכם את האירוע מבחינתו.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק