כתב אישום: השחקן יהודה ברקן העלים הכנסות בשווי מיליוני שקלים

כוכב הקולנוע הישראלי הולך ומסתבך עם מס הכנסה, זאת לאחר שהבוקר הוגש נגדו כתב אישום חמור לבימ"ש השלום ברחובות. מכתב האישום עולה כי ברקן הנפיק חשבוניות ותלושי שכר פיקטיביים כדי לנפח את הוצאותיו, וכך נמנע מתשלום מס של למעלה משני מיליון שקלים. כעת יצטרך ביהמ"ש להכריע בפרשת המס הסבוכה הזו

יהודה ברקן בבית המשפט (חדשות 2)

אבא גנוב: כתב אישום שהוגש היום לבית השלום ברחובות מייחס לשחקן יהודה ברקן שורה של עבירות על פקודת מס הכנסה, ובראשן - העלמת מס בשווי של 2.25 מיליון שקלים באמצעות שימוש בחברות קש אשר היו רשומות על שם אשתו ובניו.

מכתב האישום עולה כי ההכנסות של ברקן הגיעו בעיקר מעיסוקיו בהפקת אירועים במגזר הדתי, בהנחיית תכניות רדיו, בהרצאות שונות ובמכירת זכויות השידור בסרטי קולנוע לחברת "שידורי קשת בע"מ".

מעיון בכתב האישום עולה כי חלק מן המעשים שבהם מואשם ברקן כוללים הנפקת תלושי שכר פיקטיביים, שהיו נמוכים משמעותיים מהכסף אותו קיבל, הוצאת חשבוניות פיקטיביות ודיווחים כוזבים נוספים.

המשטרה הגיעה לברקן דרך בנו

מדובר בחלק מפרשת העלמות מס גדולה יותר, שבה כבר הורשע בנו של ברקן, רועי, שאחת מהחברות שהיו רשומות של שמו סייעה, כך על פי כתב האישום, בהעלמת המס. מכתב האישום עולה כי רועי ברקן היה רשום כעובד בחברה של אביו, ולו הונפקו תלושי שכר על כספים שלא שולמו בפועל, וזאת כדי לנפח את חשבון ההוצאות.

ברקן ושתי החברות שהקים מואשמים בעבירות של שימוש במרמה, בעורמה ובתחבולה, בהכנה ובקיום של פנקסי חשבונות ורשומות כוזבים ובהשמטת הכנסה מדוח, על פי פקודת מס הכנסה.

ברקן התפרסם בשנות ה-70 וה-80 בתעשיית סרטי ה"בורקס" שתפסה תאוצה באותה התקופה. בין היתר, כיכב בסרטים "צ'רלי וחצי", "חגיגה בסנוקר" ו"מלכת הכביש". בשנות ה-80 כיכב ברקן בטרילוגיית סרטי "אבא גנוב", שבה גילם את תפקיד חייו כ"צ'יקו", הדייג הטברייני הנאבק ברשויות על מנת לקבל אישור לגדל לבד את בנו.

שנות ה-90 של המאה הקודמת לא עשו טוב עם ברקן, כשבשנת 1993 הודיע על פשיטת רגל. במרץ 2007 נאשם בנו רועי בייבוא, ייצוא וסחר בסמים וחקירה זו היא שהובילה למעשה למעצרו של ברקן לפני כשנתיים ולפתיחת התיק נגדו.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק